• In English
 • Політика відкритих дверей залишається пріоритетом для НАТО
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 травня 2021 року о 14:36


  Оновлено

  18 травня Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч у штаб-квартирі НАТО з Беттіною Каденбах, помічником Генсекретаря НАТО з політичних та безпекових питань. Зустріч відбулася під час робочого візиту Ольги Стефанішиної до Брюсселя, в рамках якого передбачено низку дво- та багатосторонніх зустрічей на найвищому рівні з керівництвом євроінституцій та штаб-квартири НАТО.

  Головною темою зустрічі стали очікування України від прийдешнього саміту країн-членів НАТО, запланованого на 14 червня 2021 року, та оновлення  стратегії Альянсу.

  «Прийдешній саміт НАТО стане вирішальним для політики НАТО у наступні 10 років. Ми очікуємо, що українське питання та безпекові занепокоєння нашої країни будуть адекватно відображені в підсумкових документах Альянсу, які презентують на саміті.  Для нас дуже важливо, щоб підготовка Плану дій щодо членства для України нарешті отримала свій формалізований старт. У контексті постійної загрози нових хвиль агресії з боку Російської Федерації, такий крок Альянсу став би яскравим свідченням того, що весь західний демократичний світ зберігає відданість цінностям на південно-східному фланзі НАТО. Зі свого боку, Україна як ніколи єдина і на політичному, і на суспільному рівні щодо підтримки вступу до НАТО», – зазначила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Беттіна Каденбах запевнила українську сторону, що політика відкритих дверей залишається пріоритетом для НАТО.

  Ольга Стефанішина поінформувала про стратегічні кроки влади з реалізації державної політики євроатлантичної інтеграції і нагадала про критичну важливість безпеки в Чорному морі для безпеки і стабільності всього євроатлантичного простору: «Україна прагне і може стати стратегічним партнером НАТО в Чорному морі. Ми доклали багато зусиль для того, аби Альянс і його окремі країни-члени пріоритизували безпеку в Чорному морі у своїх політиках. Йдеться і про посилення Військово-морських сил України, і про спільний моніторинг безпекової ситуації в Чорному морі, обмін розвідданими, а також посилення кібербезпеки».

  Окрема увага у ході зустрічі була приділена питанням реалізації потенціалу України в рамках статусу Партнера НАТО з розширеними можливостями, зокрема розширення участі України в місіях і операціях під проводом НАТО.

  Також розглянули питання відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на найвищому  рівні та прогрес України у виконанні Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО. Учасники відзначили високу динаміку діалогу між українськими інституціями і структурами НАТО.

  Довідково

  У Декларації засідання Північноатлантичної ради в Бухаресті 3 квітня 2008 року зазначено, що країни-члени НАТО «дійшли згоди, що Україна і Грузія стануть членами НАТО. ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн щодо ПДЧ. Таким чином ми розпочнемо період інтенсивної взаємодії з ними на високому політичному рівні з метою розгляду питань, пов’язаних з їхніми зверненнями щодо ПДЧ, які залишаються невирішеними. Міністри закордонних справ мають повноваження приймати рішення щодо ПДЧ для України та Грузії».

   


  Політика відкритих дверей залишається пріоритетом для НАТО