• In English
 • Політика умиротворення – хибний шлях до миру, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Давосі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 січня 2019 року о 11:10

  Шлях до миру не полягає ані в політиці умиротворення, ані через приховування правди. Такі підходи підривають демократії, а їхніх ворогів роблять тільки сильнішими. Ми повинні визнати одну «незручну істину» – на Європейському континенті точиться війна. Гібридна, брудна, з використанням усіх можливих засобів впливу. Російська агресивна поведінка нині є головним викликом для безпеки Європи: Росія порушує міжнародне право, підриваючи єдність та цілісність Європейського Союзу. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції «Глобальне жіноче лідерство і Україна: виклики і можливості», що відбулася в Українському домі в Давосі (Швейцарська Конфедерація).

  «На жаль, ми бачимо, що апетити агресора не зменшуються, і прикро те, що в деяких столицях Європи економічні інтереси впливають суттєво більше, ніж ціннісні та безпекові. Потужне лобіювання різними силами проекту «Північний потік-2» – цьому підтвердження. Переконана, що умиротворення агресора – це хибний шлях до миру», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також наголосила, що Росія буде використовувати «Північний потік-2» як важіль впливу проти Європи, позаяк використовувала питання газу десятиріччями проти України.

  «Україна не бачить готовності у багатьох європейських столицях зупинити побудову «Північного потоку-2». На жаль, аргументи України, Польщі, країн Балтії не сприймаються в інших столицях. Шкода, що навіть пропозицію Європейської Комісії застосовувати для підводних газогонів такі самі правила, що зараз застосовуються для суходільних, не схвалює Європейська Рада», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Також вона зазначила, що, розуміючи загрози, Україна погодилася на тристоронні переговори з ЄС та Росією, раунд яких відбувся у понеділок, 21 січня. Росія не сприймає позиції, що правила ЄС поширються на Україну. Хоча і ЄС, і Україна, з огляду на вже проведені перетворення в Україні, наполягають саме на такому підході.

  Обговорюючи тему залученості жінок до державотворчих процесів в Україні, Віце-прем’єр-міністр зазначила, що частка в 12% жінок у Парламенті не відповідає структурі українського суспільства, у якому їх 55%. Водночас це найбільша кількість жінок, яка коли-небудь була у Верховній Раді.

  «Після Революції Гідності був наданий неймовірний поштовх більшій залученості жінок у різних секторах суспільного життя. Під час Майдану ми бачили, що і чоловіки, і жінки були на рівних. Згодом жінки взяли активну участь у розбудові з нуля, або й з мінусового рівня, Збройних Сил, а також поруч із чоловіками стали на захист України зі зброєю в руках», – зауважила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона додала, що за останні роки вдалося зняти заборону на понад 400 професій, які раніше вважалися «небезпечними» для жінок. Зокрема, нині вже є перша жінка-водолаз і жінка-кінолог у Національній гвардії. Також був розширений список військових професій і звань, які можуть обіймати жінки, бо на початку війни ті з них, хто воював, були змушені записуватися бухгалтерами чи кухарями.

  «У нас нині 10,6% Збройних Сил складають жінки. Це дуже близько до середнього показника армій НАТО, який складає 10,9%», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Політика умиротворення – хибний шлях до миру, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Давосі