• In English
 • Політика Міненерговугілля спрямована на досягнення амбітних показників розвитку відновлюваних джерел енергії

  У Києві триває IX Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку, який є ефективним майданчиком для обміну досвідом, встановлення партнерських відносин, визначення ключових пріоритетів галузі. Серед головних тем другого дня форуму також були питання розвитку відновлювальної енергетики як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях. Участь у роботі цих секцій взяли представники Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля – Генеральний директор Ольга Буславець та керівник експертної групи розвитку відновлюваних джерел енергії Олександр Мартинюк.

  Відкривши тематичні секції, Ольга Буславець озвучила основні цілі та завдання державної політики щодо розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), передбачені Енергетичною стратегією до 2035 року. Водночас вона наголосила, що технічна політика Міненерговугілля насамперед спрямована на досягнення амбітних показників розвитку ВДЕ у спосіб, який дозволить знизити вартість виробництва електроенергії з відновлюваних джерел та забезпечить операційну безпеку і економічність режимів об’єднаної електроенергетичної системи України.

  Оскільки за своєю природою відновлювана енергетика є розосередженою, то логічними є ініціативи місцевих громад щодо переходу на альтернативну енергетику. Особливо це стосується теплової генерації, що передбачає заміщення старих неефективних ТЕЦ, які використовують дорогий природній газ, на БіоТЕЦ на місцевій органічній біосировині. Перспективними напрямками також є використання для енергетичних потреб місцевих громад побутових та промислових відходів. А в частині електроенергетики – розподіленої генерації з ВДЕ. Міністерство підтримує такі ініціативи і сприяє їх реалізації.

  Під час панельної дискусії Ольга Буславець проінформувала присутніх і про спричинені розвитком ВДЕ техніко-економічні проблеми галузі, що пов’язані з високою вартістю «зеленої» електроенергії та обмеженими можливостями об’єднаної електроенергетичної системи України до інтеграції об’єктів відновлювальної енергетики. А також назвала заходи, які здійснює Міністерство для усунення цих ризиків. Це, зокрема:

  - розроблення спільно з народними депутатами, іншими ЦОВВ на базі Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки нової моделі стимулювання відновлювальної енергетики, що передбачає проведення аукціонів на квоти державної підтримки. Така модель дозволить забезпечити розвиток ВДЕ у контрольований та більш ефективний спосіб;

  - розроблення Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та на виконання заходів з управління попитом для забезпечення балансової надійності енергосистеми в умовах суттєвого зростання частки ВДЕ. Такий конкурс дозволить стимулювати будівництво нової генерації, у тому числі – високоманевреної, а також розвивати новітні засоби керування попитом і системи акумулювання електроенергії;

  - підготовка Концепції та Плану заходів з впровадження технологій «розумних мереж» в Україні, що серед іншого спростить інтеграцію розосередженої генерації з ВДЕ у розподільчі мережі.

  Підсумовуючи, Ольга Буславець висловила переконання, що реалізація цих заходів забезпечить сталий розвиток енергетики України відповідно до Енергетичної стратегії України. І побажала учасникам форуму цікавих дискусій, нових ідей та успішного спільного пошуку ефективних відповідей на виклики, що стоять сьогодні перед енергетичною галуззю.