• In English
 • Поглиблення співпраці в енергетичній сфері: міністри енергетики України та Болгарії підписали Меморандум
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 липня 2023 року о 17:22

  Міністерство енергетики України та Міністерство енергетики Республіки Болгарія уклали Меморандум про взаєморозуміння з метою поглиблення співробітництва в енергетичному секторі. Документ підписали міністри енергетики двох країн Герман Галущенко та Румен Радев у присутності Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра Республіки Болгарія Ніколая Денкова у Софії.

  «Ми поглиблюємо співпрацю в енергетичному секторі та будемо розвивати співробітництво відповідно до стратегій наших країн у сфері ядерної, зеленої енергетики, водню, систем накопичення енергії та «розумних» мереж», - зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Метою Меморандуму про взаєморозуміння є створення рамкових умов для поглиблення співробітництва в енергетичному секторі Республіки Болгарія та України на основі принципу взаємної вигоди та з урахуванням спільних інтересів і цілей обох країн. Згідно з Меморандумом сторони активізують надання експертних та інженерних послуг і рішень у сфері ядерної енергетики шляхом проведення незалежної експертизи з оцінки безпеки ядерних об'єктів та обміну експертами, доступу до інфраструктури та участі у спільних проєктах та ініціативах, що передбачають спільну діяльність у сфері ядерної енергетики.

  Крім того, Меморандум передбачає сприяння співпраці на всіх етапах ядерного паливного циклу, здійснення діяльності та надання послуг, пов'язаних з продовженням терміну експлуатації ядерних об'єктів, з метою підвищення безпеки та/або покращення їх експлуатаційних характеристик. Обмін знаннями та досвідом щодо захисту енергетичної інфраструктури від фізичних, електромагнітних та кіберзагроз також визначені як пріоритетні у співпраці.