Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков взяв участь у конференції PowerPol-2023, що відбулася у Варшаві. Серед учасників заходу також заступник державного секретаря Міністерства клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Лукашевська-Тшецяковська, державний секретар, уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Матеуш Бергер, а також представники інших профільних міністерств і відомств Польщі та енергетичних компаній.
Під час виступу Ярослав Демченков відзначив, що Польща стала однією з перших країн, яка закликала ЄС відмовитися від російських енергоресурсів та самостійно здійснила суттєві кроки у цьому напрямку.
Заступник Міністра акцентував на тому, що необхідно остаточно позбавити країну-агресора впливу на європейські енергетичні ринки, та підкреслив, що відбудова України та інтеграція до ЄС – це два нерозривні процеси. А отже, у питаннях розвитку енергосектору Україна буде орієнтуватися не лише на власні потреби, але й на потреби ЄС.
«Україна має суттєвий прогрес в інтеграції ринків газу та електроенергії з європейськими. Наша мета – стати повноцінною частиною внутрішнього європейського ринку. Це має супроводжуватися розширенням торгівлі та забезпеченням конкуренції на ринках», - повідомив Ярослав Демченков.
Заступник Міністра також звернув увагу аудиторії на високий потенціал співпраці України і Польщі в електроенергетиці та газовій галузі.
«Наша мета - децентралізувати українську енергосистему у процесі відбудови. Розвиток виробництва електроенергії малою розподіленою генерацією на місцях в Україні може стати перспективним напрямком співпраці між нашими країнами. Це також відкриває перспективи для реалізації проєктів з розвитку мереж. Так само ми зацікавлені в посиленні співпраці у ядерній енергетиці», - підкреслив Ярослав Демченков, запросивши представників польського бізнесу активніше долучатися до відповідних проектів в Україні.
Також заступник Міністра енергетики повідомив, що Міненерго зацікавлене у вивченні польського досвіду залучення фінансування та грантів ЄС для розробки проектів у сфері енергетики. Важливим чинником посилення співпраці буде реалізація інфраструктурних проектів у частині збільшення потужностей міждержавного трейдингу електроенергії.