• In English
 • ПЛР-дослідження на COVID-19 проводять 37 державних та дві приватні лабораторії, – Ігор Кузін
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 квітня 2020 року о 13:23

  Протягом 8 квітня за результатами досліджень вірусологічних  референс-лабораторій Центру громадського здоров’я та обласних лабораторних центрів отримано 224 повідомлення про нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 8 дітей. Загалом підтверджено 1892 випадки COVID-19.

  Про це сьогодні, 9 квітня, під час брифінгу повідомив виконуючий обов’язки Генерального директора центра громадського здоров’я Ігор Кузін.

  «Хочу ще раз нагадати, що кількість підозр, які отримує Центр громадського здоров’я, або обласні лабораторні центри МОЗ не дорівнює кількості досліджень. Досліджують зразки осіб, яким встановлено підозру, контактних та тих, хто одужав для зняття діагнозу», – наголосів Ігор Кузін.

  За його словами, необхідність у лабораторному дослідженні на COVID-19 має визначити лікар на підставі цілої низки критеріїв: «Якщо у вас є підозра, або ви контактували з людьми у котрих був підтверджений діагноз на коронавірус, лікар візьме зразок на дослідження і відправить його до лабораторії».

  Також Ігор Кузін повідомив, що у деяких випадках використовуються для дослідження швидкі тести, але такі дослідження не рекомендовані для виявлення діагнозу COVID-19 оскільки все одно необхідно було проводити ПЛР-дослідження.

  «Зараз лабораторні дослідження проводяться у 37 державних і ще у двох приватних лабораторіях. Приватні лабораторії також забезпечують щоденне звітування, як по підтвердженим випадкам, так і по тих результатах, що отримують впродовж своїх досліджень. Вся інформація від приватних лабораторій відправляється до обласних центрів охорони здоров’я, щоб забезпечити повноцінне епідеміологічне дослідження», – зазначив Ігор Кузін.

  Водночас він повідомив, що протягом останньої доби було досліджено 2396 зразків, а загалом спочатку проведення тестування було досліджено 20 608 зразків.

  «Всього за добу госпіталізовано 848 осіб, з них 40 дітей. На апараті штучної вентиляції легень перебуває 38 хворих. На амбулаторному лікування перебуває 941 особа, одужало 45 осіб. Лабораторне дослідження підтвердило, що протягом двох послідовних ПЛР-досліджень в одужавших відсутній вірус COVID-19», – повідомив Ігор Кузін.

  За статево віковою структурою переважна кількість хворих - це жінки та особи віком від 50 років.

  За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків повідомлено з Києва - 300 випадків, з Чернівецької області - 302, Івано-Франківської – 218, Тернопільській – 169.

  Померлих внаслідок ускладнень 57 людей (31 жінка і 26 чоловіків). Майже всі померли мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання нирок та легень, а у деяких випадках були поєднані хвороби.