• In English
 • Південь України отримує нові габаритно-вагові комплекси
  Державна служба України з безпеки на транспорті, опубліковано 14 грудня 2017 року о 17:09

  У листопаді Державна служба України з безпеки на транспорті презентувала громадськості нові пересувні габаритно-вагові комплекси, закуплені  за рахунок бюджетних коштів, джерелом надходження яких є фінансові ресурси Європейського Союзу, надані Україні в рамках виконання Угоди про фінансування програми «Підтримка впровадження транспортної стратегії України».

  Усього закуплено 78 таких установок. Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк вважає, що реалізація цього масштабного проекту –  вагомий крок у комплексі заходів Служби з реалізації політики Уряду, спрямованої на відновлення мережі якісних автодоріг європейського зразка в Україні. Завдяки отриманню цього обладнання значно підвищиться ефективність здійснення заходів контролю, а отже суттєво підвищиться ефективність використання коштів, які Уряд України виділяє на ремонт і будівництво нових автошляхів. Адже за оцінками експертів, щорічні збитки, яких завдає дорожньому господарству руйнування доріг, спричинене рухом великовагових транспортних засобів, становлять понад 2 млрд гривень.

  Михайло Ноняк неодноразово зазначав, що Південь України є стратегічним регіоном. Саме в порти України ведуть основні логістичні магістралі. А оскільки, женучись за додатковими прибутками, перевізники дуже часто суттєво перевантажують великогабаритні вантажівки, важливо поставити на їхньому шляху серйозний заслін.

  Тому сьогодні Голова Державної служби України з безпеки на транспорті особисто вручив нові ГВК Чорноморському міжрегіональному та Миколаївському управлінням Укртрансбезпеки. Херсон отримав три автомобілі. Миколаїв – чотири.

  У рамках робочого візиту на Південь України Михайло Ноняк зустрівся з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Обговорили питання співпраці у загальній справі збереження  доріг. Адже для роботи ГВК необхідні сертифіковані майданчики, яких на сьогодні є недостатньо. Тому питанням надзвичайної ваги є ефективна співпраця і взаємодія Укртрансбезпеки з місцевою владою, Укравтодором. У ході зустрічі сторони досягнули абсолютного порозуміння.

  Присутнім на урочистій церемонії вручення нових пересувних комплексів журналістам та представникам місцевої влади Михайло Ноняк розповів про переваги нових установок. «Це не просто автомобілі, які дозволяють здійснювати габаритно-ваговий контроль. Це повноцінні мобільні офіси-лабораторії, які дадуть можливість реалізувати ефективні заходи контролю не тільки вантажного, а й легкового, водного транспорту. Окрім того, це ще й можливість аналізувати, чи дотримуються водії режиму праці та відпочинку. Все це безпека на дорогах! Ми зараз працюємо над імплементацією директив ЄС, які передбачають запровадження високих безпекових стандартів. Тому для нас так важливо було закупити це сучасне (а воно дійсно на рівні найкращих європейських взірців) обладнання. Та більш важливим є те, що відбулися кардинальні зміни суспільної свідомості. В цьому році ми з вами неодноразово були свідками того, як небайдужа громадськість перекривала проїзд перевантаженим автівкам. Місцева влада за кошти місцевих бюджетів в ряді областей виступила ініціатором придбання мобільних ГВК. Точку неповернення пройдено. І зараз, об’єднавши зусилля заради спільної справи, нам під силу поставити надійний заслін руйнуванню вітчизняних доріг, вибудувавши чітку систему ефективних заходів контролю на автошляхах», - зазначив Голова Укртрансбезпеки.

  На зустрічі з інспекторами Михайло Ноняк зазначив: «Ми зараз передали вам мобільні лабораторії, які за своїми технічними характеристиками  відповідають європейським стандартам. Але щоб вони стали ефективним засобом для виконання поставлених перед Укртрансбезпекою завдань, вони повинні знаходитись в руках обізнаного і кваліфікованого персоналу. Без ваших знань і умінь – це всього лиш висококласне обладнання. У ваших руках – це ефективний інструмент для досягнення  цілей, поставлених перед Укртрансбезпекою. Я переконаний, що нам разом під силу виправдати високі очікування суспільства».

  Завтра п’ять нових комплексів габаритно-вагового контролю отримає Одеса.