• In English
 • Питання гендерної рівності стало фокусом обговорення в рамках підготовки нового плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ
  опубліковано 03 червня 2020 року о 15:50

  Під час чергової онлайн-зустрічі в рамках підготовки плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Урядˮ учасники сфокусували увагу на питаннях гендерної рівності.

  До участі в обговоренні, організованому Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів і Національним Демократичним Інститутом, долучилися Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко та представники і представниці близько 40 інститутів громадянського суспільства. Модерувала обговорення українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, членкиня Українського ПЕН Лариса Денисенко.

  Під час зустрічі була обговорена низка проблемних питань, пов’язаних з:

  - доступом до інформації у сфері гендерної рівності (зокрема, наявність відповідної інформації у публічному доступі, зручність користування нею);

  - участю громадськості (зокрема, проблемні питання, пов’язані з гендерною рівністю, у процесі залучення громадськості та ін.);

  - забезпеченням прозорості та підзвітності діяльності органів виконавчої влади, установ та організацій (насамперед, виконання Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 07.02.2020 № 86);

  - розвитком технологій та інновацій для забезпечення прозорості та підзвітності (зокрема, гендерна чутливість електронних послуг).

  Загалом, як підкреслила Катерина Левченко, обговорення стане підґрунтям і для подальшого розвитку гендерної політики в Україні, і для формування гендерно чутливого плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

  Наталія Окша, заступник директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів запросила учасників долучатися і до інших тематичних обговорень в рамках підготовки плану дій, щоб відповідні напрацювання враховували гендерний аспект.

  В обговоренні взяли участь представники та представниці інститутів громадянського суспільства, експертних і міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, зокрема Асоціації міст України, проекту SURGe, громадських організацій «Центр «Жіночі перспективи», «Гендерний центр Волині», «Центр «Розвиток демократії», Громадського альянсу «Політична дія жінок», благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист» та ін.

  Наступним етапом буде обговорення можливих шляхів вирішення проблемних питань, озвучених учасниками заходу.


  Нагадуємо, пропозиції до нового плану дій можна подати онлайн, заповнивши форму: https://forms.gle/jCDkBu7a6uemdY2p7 .