• In English
 • Післявоєнна Україна стане невід’ємною частиною європейської економіки, – Юлія Свириденко на зустрічі з Федерацією роботодавців Франції
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 грудня 2022 року о 16:15

  Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко закликала французький бізнес починати інвестувати в Україну. Про важливість долучення іноземних інвесторів до відбудови України вона підкреслила на зустрічі з представниками найбільшої Федерації роботодавців Франції «Рух підприємств Франції» (Mouvement des entreprises de France - MEDEF), що відбулась у Парижі.

  На зустрічі були присутні представники різних галузей французького бізнесу, від авіабудування та енергетики до IT-розробників і сільгоспвиробників.

  Перш за все, Юлія Свириденко подякувала французькому бізнесу за підтримку України та українців, фінансову допомогу та за засудження агресії з боку рф. Також вона запросила французьких підприємців починати інвестувати в українську економіку вже сьогодні, не чекаючи закінчення війни.

   «Ми бачимо можливості для французьких компаній брати участь у відновленні України. Для цього закликаємо французький бізнес вести діалог з вашим Урядом, щоб були забезпечені фінансові гарантії, які можуть бути використані для залучення пільгових кредитів під гарантії Експортно-кредитного агентства Франції - Bpifrance. Ми хочемо продовжити діалог з французькою стороною, який ми до цього вели із США та Великобританією, щоб експортно-кредитні агентства цих країн допомагали страхувати військові ризики свого бізнесу. Це буде стимулювати їх заходити на український  ринок і розбудовувати нашу економіку. Ми готові використовувати й адаптувати найкращі практики французьких компаній та їхню експертизу в різних індустріях. Але однією з головних вимог, яку ставить українській Уряд для інвестицій в нашу економіку, є забезпечення певного рівня локалізації в Україні, щоб ми могли створювати додану вартість у нашій країні», - заявила Юлія Свириденко.

  За словами Першого віце-прем’єр-міністра, нещодавно в Україні були внесені зміни до податкового та митного законодавства. Зазначені зміни спрямовані на стимулювання здійснення діяльності в рамках індустріальних парків (ІП).

  Таким чином, сьогодні учасники ІП можуть ввозити нове обладнання на митну територію України без ввізного мита та податку на додану вартість. Також звільняється від оподаткування прибуток від провадження господарської діяльності в межах індустріальних парків протягом 10 років поспіль.

  «Міністерство економіки України за сприяння проекту технічної допомоги Агентства ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) та за участі зацікавлених центральних органів виконавчої влади формує політику сприяння запровадженню в Україні моделі екоіндустріального парку. Закликаю французький бізнес інвестувати в нашу країну. Впевнена, післявоєнна Україна стане невід’ємною частиною європейської економіки», - заявила Юлія Свириденко.

  Також Юлія Свириденко проінформувала присутніх про платформу для потенційних іноземних інвесторів Advantage Ukraine, на якій зібрано інвестиційні проекти та можливості у 10-ти галузях економіки з загальним потенціалом на суму в кілька сотень мільярдів доларів.

  Представники французького бізнесу позитивно відреагували на пропозицію забезпечення локалізації в Україні, а ті компанії,  які сьогодні лише розглядають можливість інвестування в нашу країну, висловили зацікавленість у співпраці з українськими підприємствами.

  Деякі з них хочуть використовувати їх як потенційну базу для входження на український ринок. Інші ж готові розглядати можливість відкриття окремих підприємств зі збірки устаткування, забезпечення часткового виробництва, використання українських субпідрядників та місцевих матеріалів при виготовленні власної продукції.

  Довідково

  Mouvement des entreprises de France (MEDEF/Рух підприємств Франції) є найбільшою федерацією роботодавців у Франції. Вона налічує понад 750 000 компаній-членів, 90 відсотків з яких є малими та середніми підприємствами з менш ніж 50 співробітниками.
  MEDEF займається лобіюванням на місцевому, регіональному, національному та загальноєвропейському рівнях.