• In English
 • Підвищення енергоефективності – необхідна умова сталого розвитку України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 листопада 2020 року о 21:17

  Перший заступник Міністра енергетики Ольга Буславець взяла участь в онлайн-конференції «Фонд гарантування кредитів на енергоефективність у промисловості: як це працює?»

  Під час заходу йшлося про багатовекторний розвиток енергоефективності та реформу основного держоргану, що відповідає за цю сферу.

  «Підвищення енергоефективності – це не лише пріоритет для Міненерго, а й необхідна умова для сталого розвитку України. Ми розуміємо, які виклики і які можливості є перед нашою державою у фарватері Європейського «зеленого» курсу. Тому зараз розпочато перетворення Держенергоефективності на Агентство «зеленої» енергетики, яке буде ключовим крос-секторальним органом щодо реалізації політики «зеленого» переходу та забезпечення сталого розвитку країни», - зазначила Ольга Буславець.

  Вже розроблено прогресивну організаційну структуру, яка враховує чинні і перспективні функції та завдання Держенергоефективності.

  Міненерго налаштоване приділяти особливу увагу цифровізації сфери енергоефективності та питанням ефективного моніторингу енергоефективних заходів.

  Планується широке залучення міжнародних партнерів. У Міненерго вже створено галузеву робочу групу «Ефективне споживання енергетичних ресурсів та реформа централізованого теплопостачання» в рамках трирівневої системи координації міжнародної допомоги.

  Окрім цього, за підтримки міжнародних партнерів з розвитку впроваджується низка проектів міжнародної технічної допомоги у сфері енергоефективності. Співпраця спрямована на імплементацію Директиви ЄС про енергоефективність у вітчизняне законодавство, впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості, розвиток «зеленої» і водневої енергетики в рамках співпраці з Німеччиною. Серед партнерів Міністерства: GIZ, GEF/UNIDO, програма підтримки енергоефективності в Україні EE4U.

  Деталі – у презентації.