• In English
 • Підтримка України з боку наших західних партнерів має бути більш відчутною, - Глава Уряду в інтерв’ю словацькій «SME»
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 квітня 2019 року о 13:59

  Підтримка України з боку західних партнерів має бути більш відчутною, а санкційну політику проти агресора треба продовжувати і посилювати. Про це в інтерв’ю словацькій газеті «SME» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Інтерв'ю відбулося в рамках робочого візиту Глави Уряду до Словаччини 16 квітня поточного року.

  Так, відповідаючи на питання, чи відчуває Київ підтримку з боку ЄС, Глава Уряду відповів: «Так. Нам потрібно, щоб ця підтримка була більш відчутною. Мова йде про різні економічні, політичні, безпекові заходи».

  Він звернув увагу, що всі, хто сьогодні ставить під сумнів сам факт конфлікту на сході і необхідність покарання за агресію, просто не бачить справжньої ситуації.

  «13 тисяч чоловік загинули в Україні, 30 тисяч отримали поранення і 1,5 мільйона були змушені залишити свої будинки. Це, мабуть, лише слова, але я запрошую відвідати Донбас і побачити на власні очі те, що Росія зробила в демократичній Україні. Ці загрози становлять загрозу для всього демократичного світу. Вам пощастило, що Вашим сусідом є дружня Україна. Нам теж пощастило мати Словаччину сусідом на заході, з щирими і відкритими людьми. На сході України такого щастя ми не маємо, оскільки Росія – наш ворог. Росія – країна, що розпалює війну, завдає шкоду Україні», - зазначив Прем’єр-міністр.

  За його словами, санкції мають бути покаранням. «Чому вони введені? За агресію. Коли вони будуть скасовані? Коли припиниться агресія. Якщо ми скасуємо санкції проти Росії, ми скасуємо санкції проти ворога. Ті, хто закривають очі на російську агресію, - слабкі, - наголосив Прем’єр-міністр. - Україна ніколи не завдавала шкоди Росії. Проте з її боку ми отримали такий удар».

  Підтримка України з боку наших західних партнерів має бути більш відчутною, - Глава Уряду в інтерв’ю словацькій «SME»