• In English
 • Підсумки 2023 року для довкіллєвої сфери

  2023 рік можна справедливо назвати роком української суб’єктності на міжнародній арені. Продовжуємо працювати над двома важливими треками, без яких майбутнє України неможливе: підсумки 2023 року для довкіллєвої сфери.

   “Ми той народ, який радіє збиттю ворожих ракет та підриву кораблів більше, ніж календарним святам. Суспільство, у якого новорічне бажання одне на всіх. Країна, у якої підсумки року означають одне: попереду ще більше роботи й амбітних цілей”, - прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

  Перший – Перемога України у війні. Маємо єдину “парасольку” на шляху до Перемоги – Формулу миру Володимира Зеленського. Її частиною є наша Довкіллєва Декларація. Вона стане фундаментом для єднання всього цивілізованого світу навколо проблеми руйнування довкілля війною та зупинення екоциду.

  Другий трек – євроінтеграція. Те, що єднає всі наші реформи і дії всередині країни. У 2023 році ми провели селф-скринінг європейського законодавства – проаналізували 911 актів права ЄС.
  – Ратифікували дві поправки до “Конвенції Еспо”. Це сприятиме підвищенню міжнародного іміджу України й розвитку добросусідських відносин з ЄС.
  – Завершили реформу галузі надрокористування. Завдяки реформі надходження до Держбюджету сягнули рекордних – понад 2 млрд гривень. З них 75% – від проведення електронних аукціонів.
  – Приєдналися до Мінаматської конвенції про ртуть.
  – Розпочали реформу державної системи моніторингу довкілля.
  – Відкрили Кліматичний офіс та презентували на міжнародних майданчиках кліматичну політику України. У 2024 році плануємо адвокатувати кліматичний закон країни.
  – Цифровізували та оновили 17 довкіллєвих послуг.

  Нам вдалося майже неможливе:
  – Цього року стартувала масштабна реформа системи управління відходами.
  – Завдяки адвокації реформи запобігання промисловому забрудненню у першому читанні схвалений законопроект 6004-д. Впевнені, що 2024 рік стане роком, коли цей євроінтеграційний закон буде прийнятий.
  – Україна стала спостерігачем у Севільському процесі. Після офіційного приєднання до ЄС, матимемо «право голосу», щоб українські реалії, в яких працює наша промисловість, були враховані при розробці НДТМ.
  – Актуалізували реформу екологічного контролю. Маємо відновити довіру до екологічних інспекторів та усунути дублювання функцій державного контролю іншими держорганами.

  У підсумку за результатами звіту Європейської Комісії ми за рік з одиниці “за довкілля” за попередні 8 років роботи, досягли очевидного прогресу. Сьогодні наша оцінка відображає результати року роботи над реформами – “4” з “5” за прогрес, “2” з “5” за наближеність законодавства до ЄС.

  Дякуємо Збройним силам України, що все це стало можливим. Усі наші досягнення – завдяки вам і заради майбутнього, на сторожі якого ви стоїте щодня.
  Ми обов’язково доведемо до логічного кінця усі наші актуальні цілі й поставимо перед собою нові – ще масштабніші.