• In English
 • Підписано Меморандум про співпрацю щодо вдосконалення міждержавного трубопровідного сполучення між Україною та Польщею
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 березня 2023 року о 19:30

  Сьогодні, 16 березня 2023 р., Оператор ГТС України та польський оператор «Gaz-System S.A.» під час Конференції «E23: PL for UA. Польсько-українське партнерство у розбудові енергетичної безпеки майбутнього» у Варшаві підписали Меморандум про співпрацю щодо вдосконалення міждержавного трубопровідного сполучення між Польщею та Україною.

  За словами заступника Міністра енергетики України Юлії Підкоморної, реалізація цього документа сприятиме прискоренню робіт зі створення інтегрованого газового хабу в Східній Європі.

  «Продовжуючи співпрацю та розвиваючи можливості Балтійського газогону, інтерконекторів з Литвою та Словаччиною, ми можемо створити потужний газовий коридор», - зазначила Юлія Підкоморна.

  Меморандум також передбачає створення дослідницької платформи для транспортування відновлюваних газів (біометану та водню) та реалізацію відповідних пілотних проектів.

  «Завдяки спільній роботі та спільними зусиллями ми можемо забезпечити незалежність від енергоносіїв країни-агресора», - резюмувала заступник Міністра.

  -