• In English
 • Підписання договорів з Національною службою здоров’я: опрацьовано усі пропозиції закладів, 93% угод відправлено на підпис надавачам
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 11 травня 2021 року о 15:32

  У процесі перевірки Національна служба здоров’я виявила, що понад 450 надавачів подали неправдиві дані. 

  Національна служба здоров’я України опрацювала усі пропозиції від медичних закладів, сформувала усі договори та відправила 93% угод на підпис надавачам послуг. 88% договорів вже підписані з обох сторін і набрали чинності. Медзаклади уже почали отримувати кошти за надані послуги.

  Зокрема, за напрямом «Первинна медична допомога» НСЗУ уклала 1818 договорів. Усі надавачі первинної медичної допомоги отримали кошти за квітень у повному обсязі. Загальну сума цих виплат - 1 млрд 640 млн грн. Найближчим часом заклади первинної медичної допомоги отримують кошти за травень.

  Також укладені усі 25 договорів з центрами екстреної медичної допомоги. Оплата за цим напрямом залежить від коригувального коефіцієнта. Його розраховують для кожного регіону, зважаючи на навантаження служби через поширення COVID-19. Центри екстреної медичної допомоги в регіонах, де був більший рівень захворюваності, отримають більше грошей.

  Національна служба здоров’я України 7 травня 2021 року отримала інформацію від Міністерства охорони здоров’я України щодо кількості зареєстрованих випадків COVID-19. Тож до 15 травня центри екстреної медичної допомоги отримають оплату за роботу у квітні. За напрямом «Спеціалізована медична допомога», НСЗУ зі свого боку  опрацювала усі пропозиції та підписала усі договори, які не потребують доопрацювання. Загалом НСЗУ отримала 11,5 тисячі пропозицій від понад 2 тисяч надавачів спеціалізованої медичної допомоги. Сформували 1926 договорів. Голова НСЗУ підписав 1 787 договорів, які не потребують доопрацювання.  Це - 93% від загальної кількості. З обох сторін підписано понад 150 договорів. Ще майже 300 - на підписі у медзакладах.

  По мірі підписання договорів з боку закладів, формуються звіти на оплату. Та безперервно передаються в Державну казначейську службу.

  За напрямом спеціалізованої медичної допомоги за квітень та травень НСЗУ виплатила 2 мільярди 72 мільйони грн. З них майже півтора мільярди - за квітень. Оплату отримали заклади, які першими уклали договори та мали право на оплату за пакетами послуг, що оплачуються за глобальним бюджетом.

  За травень майже 400 надавачів отримали понад 600 млн грн. Оплату за пріоритетними напрямами заклади отримують за кількість фактично наданих послуг після 17 травня. Кожну отриману пропозицію на укладання договору Національна служба здоров’я України перевіряє на відповідність вимогам. А саме: перевіряє факт наявності медичного обладнання та відповідних фахівців, аналізує документи, що підтверджують доступність будівель, наявність ліцензії на медичну практику тощо.

  Більше читайте на сайті НСЗУ.