• In English
 • Підготовлено путівник з волонтерства в Україні
  опубліковано 15 січня 2024 року о 11:12

  Нацсоцслужбою спільно з громадськими організаціями «ЦЕДЕМ», «ІСАР «Єднання», «УНЦПД», Українською волонтерською службою, іншими інститутами громадянського суспільства, які залучають до своєї діяльності волонтерів, а також за участю волонтерів-практиків підготовлено посібник «Путівник з волонтерства в Україні: законодавство, менеджмент та найкращі практики».

  Метою розроблення посібника - задоволення суспільного запиту на підвищення рівня соціально-правової обізнаності волонтерів та організацій, які залучають їх до своєї діяльності.

  Матеріали посібника висвітлюють законодавчі та теоретичні засади волонтерської діяльності в Україні, форми волонтерства (індивідуального та у співпраці з неприбутковими організаціями), питання реєстрації волонтерської діяльності, специфіки залучення волонтерів-іноземців, волонтерського менеджменту (створення якісних волонтерських програм та ефективної системи залучення й відбору волонтерів, робота з адаптації та підтримки волонтерів, визнання їх внесків), знайомлять з кращими вітчизняними за зарубіжними волонтерськими практиками.

  Крім того, посібник містить: зразки типового договору про провадження волонтерської діяльності між волонтером та організацією, а також між волонтером та органом державної влади, органом місцевого самоврядування, які його залучають до своєї діяльності, методики для психологічного супроводу діяльності волонтерів.

  Публічна презентація посібника відбулася 5 грудня 2023 року під час ХІІ Форуму розвитку громадянського суспільства «Що дасть нам силу».


  Довідково: зазначені матеріали розроблено на виконання заходу 9 завдання 38 («Стимулювання розвитку волонтерської діяльності та активного залучення волонтерської допомоги») плану заходів до 2024 року щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 14 лютого 2023 р. № 160.