• In English
 • Під Києвом стартував чемпіонат світу з середньовічного бою
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 16 травня 2019 року о 18:48

  16 травня в с. Копачі стартував чемпіонат світу з середньовічного бою. Протягом чотирьох днів на ристалищі тематичного парку «Київська Русь» лицарі з 30 держав світу змагатимуться за титул чемпіонів світу з середньовічного бою.

  У параді, який розпочався з демонстрації стягів князів київських, взяли участь представники Австралії, Австрії, Англії, Аргентини, Бельгії, Бермудів, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Канади, Китаю, Люксембургу, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, США, Угорщини, Уельсу, України, Фінляндії, Франції, Швеції, Шотландії.

  Першість організовано Міжнародною федерацією середньовічного бою IMCF за сприяння Всеукраїнської федерації середньовічного бою та  за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

  З нагоди відкриття масштабного міжнародного турніру бійців та гостей турніру від імені міністра Ігоря Жданова привітав заступник Міністра Ярослав Войтович.

  «Вшановуючи епоху, візьмемо собі за взірець ідеальність образу лицаря: постава, одяг, фізична сила, вправність, доблесть – усе те, що сьогодні асоціюється із героїкою спортивної боротьби. Виринаючи з тисячоліть та утвердившись сьогодні, ваші змагання означаться в нашому житті осмисленим спадкоємним долученням до вічних сенсів буття», – йдеться у вітанні Міністра.

  Збірна України вперше взяла участь в чемпіонаті в Данії у 2017 року, де в усіх категоріях, окрім дуельних, завоювала золоті медалі та отримала найбільшу кількість очок в загальнокомандному заліку. У 2018 році українці посіли друге місце, оскільки команда була в неповному складі.  Тож, спілкуючись зі спортсменами вітчизняної збірної, Ярослав Войтович побажав гідно відстояти звання країни-господаря, вдалих поєдинків та чесних перемог.

  З побажанням успіху до учасників змагань звернувся президент Міжнародної федерації середньовічного бою IMCF Хуберт Філіпяк. Під час вітального слова\ він також відзначив, що Україна стала першою країною, яка підтримала середньовічний бій на державному рівні. Нагадамо, у 2016 році Мінмолодьспорту внесло середньовічний бій до реєстру визнаних видів спорту.

  Турнірну програму доповнили колорит Древнього Києва, адже саме тут можна побачити справжнє місто Х століття. Тут гості мають можливість  не лише насолодитися видовищними поєдинками,  а й приміряти на себе образи жителів Середньовіччя.