• In English
 • Під час подорожі за кордон обов’язкове оформлення «Зеленої картки», - Держприкордонслужба
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 01 травня 2019 року о 13:25

  Державна прикордонна служба України нагадує про обов’язкове оформлення «Зеленої картки» під час подорожі за кордон.

  Страховий сертифікат міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» є обов’язковим для перетину кордону. Їх наявність прикордонники перевіряють безпосередньо в пунктах пропуску.

  Проте досить часто громадяни забувають про необхідність оформлення сертифікатів, а деякі намагаються перетнути кордон, використовуючи підроблені страхові полюси. Протягом минулого дня викрито дві такі підробки. Їх спробували використати наші співвітчизники, прямуючи до Росії через пункти пропуску в Харківській та Сумській областях.

  Нагадуємо, що з 11 лютого 2019 року всі автомобільні пункти пропуску на державному кордоні підключено до бази даних, яка дає можливість співробітникам Держприкордонслужби перевіряти наявність страхових сертифікатів «Зелена картка». Система працює в автоматичному режимі.

  Від початку запровадження на державному кордоні Міжнародної системи прикордонники вже виявили майже 60 підроблених та 80 недійсних сертифікатівКрім того, через відсутність страхових сертифікатів через кордон не пропущено близько 6300 транспортних засобів.

  Відповідно до законодавства на Держприкордонслужбу покладені завдання з контролю за наявністю у власників транспортних засобів страхового сертифіката «Зелена картка» у разі виїзду з України. Крім того, прикордонникам визначено контролювати наявність договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності під час в’їзду в Україну і виявляти страхові сертифікати з ознаками підробки та передавати їх територіальним органам МВС для вжиття заходів відповідно до законодавства.

  Прикордонники вкотре звертається до всіх подорожуючих врахувати цю інформацію і дотримуватися законодавства при перетині кордону. Завчасно подбайте про оформлення всіх необхідних документів для перетину державного кордону, зокрема й про страховий захист.