• In English
 • Персонал ЧАЕС провів протипожежне тренування
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 05 квітня 2018 року о 13:20

  З метою відпрацювання дій персоналу промислового майданчика ЧАЕС у разі загоряння на новому безпечному конфайнменті (НБК) на об'єкті було вперше проведено протипожежне тренування. Це тренування – незвичайне, адже НБК  ще не завершений об'єкт, його не введено в експлуатацію. Проте через надзвичайну складність та важливість об’єкта, потрібно навчити персонал діяти у надзвичайних обставинах вже на цьому етапі.

  «Безумовна користь від подібних тренувань полягає в наступному: ще до завершення проекту і наш персонал, і персонал пожежної частини зможуть досконало вивчити об'єкт, шляхи доступу, познайомитися з особливостями пожежогасіння на НБК. Завдяки цьому, у разі виникнення надзвичайної ситуації у реальності, вони зможуть швидко і якісно ліквідувати загоряння», – розповідає керівник тренування Сергій Кондратенко.

  Участь у тренуванні взяли начальники зміни станції, працівники зміни НБК, цеху радіаційної безпеки, військової частини, що охороняє ЧАЕС, пожежно-рятувального підрозділу та інший персонал ДСП «ЧАЕС» і підрядних організацій. У ході тренування вони відпрацювали взаємодію підрозділів під час припинення робіт на об'єкті, евакуацію персоналу, знеструмлення обладнання та введення системи пожежогасіння об’єкта в дію. Увесь процес тренування супроводжувався дозиметричним контролем.

  За словами керівника тренування, персонал якісно виконав свої обов’язки. Працівники своєчасно викликали пожежну частину, зустріли пожежні машини, вказали шляхи доступу. Інструктаж, а також підготовка та передача пожежним перепусток на об’єкт пройшли досить швидко.