• In English
  • Перший заступник Міністра оборони України взяв участь у роботі навчально-методичного збору в Національному університеті оборони
    Міністерство оборони України, опубліковано 29 серпня 2018 року о 16:54

    У роботі триденного навчально-методичного збору наукових, науково-педагогічних працівників та офіцерів постійного складу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського взяв участь перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. Він ознайомив учасників заходу із основними параметрами оборонної реформи в Україні, результатами їх виконання в 2017‒2018 роках та прогнозом на 2019‒2020 роки.

    «Навчально-методичний збір, який проводиться перед початком навчального року, є хорошою платформою для обговорення проблемних питань, які мають місце в організації освітньої та наукової діяльності, а також можливістю обмінятися думками щодо нових підходів, технологій, методів, що імплементуються в процес підготовки військових фахівців», ‒ зазначив перший заступник глави оборонного відомства. 

    Він поінформував колектив університету про Стан виконання положень Стратегічного оборонного бюлетеня України у 2017‒2018 роках,  засади фінансування оборонної реформи, визначив основні завдання оборонної реформи на друге півріччя поточного року та на 2019‒2020 роки.

    «Ми всі діємо в рамках заходів оборонної реформи, яка має бути завершена у 2020 році.  В подальшому буде визначено додатковий перелік заходів до виконання. Кінцевою метою оборонної реформи є формування Збройних Сил України, які відповідають всім стандартам передових армій світу, для готовності захистити нашу державу, забезпечити мир та спокій на нашій території», ‒ констатував Іван Руснак.

    За його словами, важливу роль в цьому процесі відіграє Національний університет оборони України, на який покладено виконання багатьох складних завдань.

    Протягом навчально-методичного збору учасники визначать шляхи удосконалення аспектів підготовки військових фахівців у контексті виконання рішення Міністерства оборони України щодо трансформації системи військової освіти. Крім цього, буде вироблено єдині підходи до організації освітнього процесу в університеті на основі досвіду підготовки та застосування військ (сил) в сучасних умовах та в контексті впровадження у зміст навчання стандартів та процедур НАТО.

    «Оборонна реформа, яка проводиться в Україні, потребує суттєвої, іноді докорінної зміни підходів до підготовки фахівців сектору безпеки і оборони України всіх рівнів. В цьому контексті університетом ініційовано певні зміни в системі військової освіти, які лягли в основу перспективної концепції майбутньої системи.  Наш наступний крок – їх реалізація, що і має стати лейтмотивом нашого зібрання», ‒ підкреслив начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

    У заході взяв участь заступник директора Департаменту військової освіти, науки, гуманітарної та соціальної політики полковник Вадим Артамощенко, який доповів про аспекти удосконалення військової освіти та підготовки кадрів з урахуванням досвіду підготовки військових фахівців у країнах-членах Альянсу.

    Учасники навчально-методичного збору активно долучаються до обговорення актуальних питань державної політики у сфері оборони та військового будівництва.