• In English
 • Перший заступник Голови ДАЗВ представив у Японії прогрес України з подолання наслідків аварії на ЧАЕС

  Перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олег Насвіт взяв участь у IV щорічному засіданні з нагоди публічного звіту Інституту радіоактивності навколишнього середовища університету Фукусіми. Участь представника ДАЗВ у заході відбулася в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» програми «SATREPS».

  Під час засідання перший заступник Голови ДАЗВ представив доповідь «Чорнобильська зона відчуження: 32 роки досвіду з ремедіації після аварії на атомній електростанції і оцінка майбутніх перспектив» та ознайомив колег з університету Фукусіми та інститутів сусідніх префектур, а також представників громадськості Фукусіми з досягненнями України у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  «З моменту аварії на ЧАЕС минуло вже майже 32 роки, у Японії – 7 років. Чорнобильська зона відчуження – це для японців наче машина часу, за допомогою якої вони можуть дослідити поведінку радіонуклідів через 32 роки після викиду. На основі нашого досвіду вони можуть планувати власні післяаварійні заходи та шукати шляхи відновлення постраждалих територій. Ми теж зацікавлені у поглибленні співпраці за чорнобильською тематикою та використанні найновіших технічних розробок», – розповідає Олег Насвіт.

  Фахівці Інституту радіоактивності навколишнього середовища університету Фукусіми представили колегам свої досягнення, зокрема щодо перегляду зон евакуації, проведення дезактивації та радіаційного моніторингу забруднених територій.

  Як зазначив Олег Насвіт, Японія впродовж 6 років повернула місцевим громадам близько 30% територій, на яких 2011 року пройшла евакуація населення в результаті аварії на АЕС «Фукусіма-1». Процес повернення земель, раніше виведених з ужитку, в Україні тільки починається. Житомирська та Київська обласні державні адміністрації вже звернулися з проханням повернути частини вилучених з користування земель до сфери їхнього управління, тож досвід Японії у цій діяльності буде надзвичайно корисним для України.

  У планах фахівців – проведення спільного японсько-української симпозіуму у Фукусімі у травні 2018 року.