• In English
 • Перший загальноукраїнський інклюзивний форум стане регулярним майданчиком для нових ініціатив
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 16:19

  В Україні пройшов перший форум «4і: інклюзія», організований Міністерством соціальної політики спільно з ЮНІСЕФ за підтримки ГО „Сенсоріка” і присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.

  У роботі форуму взяли участь провідні українські науковці, керівники реабілітаційних закладів, представники громадських організацій, територіальних громад і роботодавців, які активно працевлаштовують людей з інвалідністю.

  Ключові теми обговорень -- раннє втручання та реабілітація дітей з інвалідністю, професійна реабілітація та зайнятість, розвиток соціальних послуг, інновації, які покращують життя людей з інвалідністю.

  Учасники обмінялися досвідом впровадження інклюзивних проектів та поділилися досягненнями. Зокрема, нікого не залишила байдужим історія хлопчика, який потрапив до реабілітаційного центру на інвалідному візку, а вийшов звідти на своїх ногах, хоча і з паличкою.

  За словами учасників, такі заходи дуже потрібні для розвитку інклюзії в Україні. Форум не лише сприяв поширенню прогресивного досвіду, а й став місцем, де народжуються нові проекти, створюються нові можливості. Так, амбасадор Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Яніс МакДевід висловив сподівання, що найближчим часом зможе зустрітися з українськими громадськими активістами, які втілюють інклюзивні проекти, і допомогти їм у цій роботі.

  Як зауважила Міністр соціальної політики Марина Лазебна, форум має стати постійно діючим майданчиком для обговорення і запуску інклюзивних проектів, підготовлених як Міністерством соціальної політики, так і представниками громадськості.

  «Я була дуже приємно вражена рівнем залученості учасників форуму, якістю реалізованих проектів та нових ідей, що обговорювалися, – зазначила Марина Лазебна. – Інтелектуальні напрацювання форуму ми обов’язково використаємо в роботі. Сподіваюся, що вже у наступному форумі візьмуть більш активну участь представники громад, де реалізуються надзвичайно цікаві та корисні інклюзивні проекти».