• In English
 • Перший етап електронної демократії в Україні: Мінцифри запускає петиції в Дії
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 17 травня 2021 року о 17:01

  Відтепер українці можуть створювати, переглядати та підтримувати електронні петиції в мобільному застосунку Дія та на порталі ВзаємоДія. Мешканці громад отримали інструмент електронної демократії, який дозволить кожному впливати на процеси своєї громади. Команда Мінцифри презентувала нову функцію на Diia Summit 2.0.

  “Команда Мінцифри на шляху до побудови цифрової держави створила інструмент, наступний крок — за громадянами. Лише спільними зусиллями ми зможемо збудувати нову, успішну, комфортну та справедливу Україну. Тепер кожен може створювати й підтримувати електронні петиції на порталі Дія”, — розповів Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час Diia Summit 2.0.

  Раніше місцеві електронні петиції розміщувалися на окремих сайтах мерій чи області. Тепер вони доступні на єдиному ресурсі — порталі ВзаємоДія. Пілотний проект із петицій наразі стартує в таких громадах — Полтава, Івано-Франківськ, Луцьк, Суми, Ужгород, Хмельницький, Дніпро та Херсон. До кінця року планується запустити петиції в усіх громадах України.

  “Технології створюють систему, де всі люди рівні. Не так важливо, де ви живете, — у великому мегаполісі чи маленькому селі. Ви зможете впливати на процеси довкола себе. Електронні петиції — початок впровадження електронної демократії в Україні”, — заявив Мстислав Банік під час Diia Summit 2.0.

  Як це працює? Людина авторизується через портал чи застосунок. ІПН допомагає визначити місце реєстрації та належність до конкретної громади. Якщо ця громада вже є в Дії, людина зможе переглядати наявні, подавати та підтримувати петиції, які стосуються саме його громади.

  Крім цього, користувачі зможуть ділитися петиціями за допомогою посилання чи роздрукованого QR-коду. Підтримати петицію можна буде лише один раз. Це забезпечить прозоре голосування.

  Другий Diia Summit відбувся 17 травня в межах форуму “Україна 30. Цифровізація”. На події презентували понад 10 нових послуг та функцій на порталі та в мобільному застосунку Дія. Переглянути презентацію та дізнатись про нові цифрові послуги можна тут.

  Проект місцевих петицій у Дії реалізується за підтримки швейцарсько-української Програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади”, що реалізується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.