• In English
 • Перші результати розслідування витоку і розповсюдження персональних даних українців
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 червня 2020 року о 17:28

  Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України та кіберполіція провели спільний брифінг.

  У брифінгу взяли участь Михайло Федоров, Віце-прем‘єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації, Сергій Гончаров, заступник Міністра внутрішніх справ, Володимир Горбенко, заступник голови Служби Безпеки України та Сергій Кропива, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

  Після того, як у травні було виявлено Telegram-бот, який продавав персональні дані українців та безпідставно звинувачено Мінцифри, були ініційовані перевірки, які встановили, що Дія до витоку даних не причетна.

  Окрім цього, Міністерство цифрової трансформації організували декілька нарад з усіма силовими структурами, які можуть бути залучені для розслідування цієї справи.

  Так, кіберполіцією було ініційовано проведення операції «ДАТА» для виявлення і протидії несанкціонованого розповсюдження і збуту персональних даних українців.

  Проведено 36 обшуків у 10 областях України. У результаті було виявлено значну кількість файлів, що містять персональні дані громадян України, фрагменти державних баз даних, банківських та комерційних установ. Наразі встановлено 25 причетних до правопорушень осіб, з яких 8 осіб отримали підозру, а одного затримано.

  В ході слідчих дій правоохоронці встановили, що джерела походження цих даних — компанії з автострахування, комерційні та державні банки, бази державних органів РФ, компанії з логістичних послуг, служби таксі та ігрові сервіси. Крім цього, правоохоронці викрили несанкціонований доступ до облікових записів міжнародних Market Places.

  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що корінь проблеми в іншому. І випадки будуть повторюватися, але значно менше. Ми працюємо над причинами. На жаль, це світова проблема.

  «Без наведення ладу з державними реєстрами, посилення їх захисту та доступу до них. Без введення персональної відповідальності за втручання – нічого не зміниться і ми й надалі будемо боротися з наслідками, а не з причиною. Тому Мінцифри веде активну роботу з удосконалення державних реєстрів», – зазначив Михайло Федоров.

  Мінцифри працює над повною зміною бізнес-процесів на основі цифрових технологій удосконаленням реєстрів, їх захистом та безпекою, адже точкові електронні реформи не дають потрібного результату.  Перші результати розслідування витоку і розповсюдження персональних даних українців