• In English
 • Перше видання Книги пам’яті добровольців презентували у Верховній Раді
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 16 березня 2021 року о 19:17


  Сьогодні Міністерство у справах ветеранів України презентувало у Парламенті перше видання Книги пам’яті добровольців – захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  Книга пам’яті видана Мінветеранів з метою увічнення пам’яті добровольців, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  За словами заступника Міністра у справах ветеранів України Олександра Терещенка, це загальнонаціональне видання, до якого внесені дані про 71 загиблого добровольця.

  «Книга є посмертним визнанням подвигів наших героїв. Практично всі, чиї імена внесені до Книги пам’яті, нещодавнім Указом Президента посмертно нагороджені державними нагородами. Це один з перших документів, в якому державні нагороди присвоєно більше 60 добровольцям. Книга буде представлена у залі пам'яті Міноборони поруч з Книгами пам’яті військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії та силових структур», – зазначив Олександр Терещенко, презентуючи меморіальне видання.

  Участь у презентації взяв голова парламентського підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко.

  «Згадуючи події 2014 року, можна з впевненістю відзначити одну із вирішальних ролей добровольчих батальйонів у відстоюванні територіальної цілісності та незалежності України. Хочу подякувати Мінветеранів, особисто Міністру Юлії Лапутіній за ініціативу представлення Книги пам’яті добровольців-захисників України саме в стінах Парламенту», - зазначив Анатолій Остапенко.

  Демонстрація Книги пам’яті добровольців у стінах Парламенту Верховної Ради України триватиме до 19 березня 2021 року. Одночасно тут буде демонструватися тематична фотовиставка Плюс 1 (PLUS 1) з авторськими фотографіями добровольців, українських героїв, які загинули на Сході.

  Через призму авторських фотографій українські родини розповідають історії своїх близьких, які загинули на Сході України. Кожна сім’я обрала одну сімейну реліквію – річ, яка є найпам’ятнішим нагадуванням про своїх найрідніших: батьківська куртка, гітара чи книги. За допомогою QR-коду кожен відвідувач зможе перейти на сайт проекту і детальніше ознайомитися з кожною історією.

  «Трагічний 2014 рік познайомив мене із справжніми патріотами своєї держави, які не вагаючись стали до зброї, навіть не маючи за плечима військової строкової служби, – розповів народний депутат, ветеран АТО Єгор Чернів. – Дехто з них заплатив найвищу ціну – своє життя. Але допоки ми згадуємо і пам’ятаємо їх – вони живі. У нашій історії та в нашій пам’яті. Я знаю, якщо буде потрібно, то знову тисячі українців візьмуть до рук зброю та будуть захищати свою країну».

  Після демонстрації у Верховній Раді, Книга пам’яті добровольців буде передана до Зали пам’яті Міністерства оборони України у Меморіальному комплексі, розташованому на проспекті Повітрофлотському, 6.