• In English
  • Переговори Андрія Сибіги та Радослава Сікорського у Варшаві: Україна та Польща досягли прогресу у вирішенні складних питань історичного минулого
    Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 листопада 2024 року о 21:58


    У понеділок, 26 листопада, у ході візиту до Польщі Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів у Варшаві двосторонні переговори з Міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським.

    Андрій Сибіга підкреслив змістовний характер двосторонніх переговорів зі своїм колегою Радославом Сікорським та наголосив, що відносини між Україною та Польщею засновані на дружбі, стратегічному партнерстві та глибокій солідарності.

    Міністр поінформував польського колегу про нещодавні неприйнятні кроки росії, які направлені на ескалацію та розширення війни. За його словами, росія розширює агресію шляхом залучення військ КНДР, ударів по обʼєктах ядерної енергетики України та використання балістичної ракети середньої дальності.

    “Росія вчергове демонструє, що не прагне миру. Вона прагне лише війни. А це означає, що її можна лише примусити до миру. Миру через силу. І для цього нашим партнерам необхідно здійснити низку рішучих кроків”, - підкреслив він.

    У цьому контексті глава МЗС наголосив на необхідності посилення військової підтримки України та зміцнення повітряного щита. Він додав, що союзникам також необхідно посилити санкції проти росії, зокрема проти її «тіньового флоту», а також металургії.

    Андрій Сибіга назвав неприпустимою ситуацію, в якій європейські країни досі видають російським громадянам сотні тисяч шенгенських віз на рік. За його словами, росіяни в Європі є загрозою для безпеки держав-членів ЄС. Міністр закликав обмежити видачу віз громадянам росії.

    Глава МЗС поінформував колегу щодо ситуації на фронті. Міністр зазначив, що українські воїни потребують більше зброї та техніки, і підкреслив особисту глибоку вдячність Польщі за потужну оборонну підтримку.

    У ході перемовин глава українського зовнішньополітичного відомства порушив питання передачі Україні польських МіГів. Міністр зазначив, що українська сторона розуміє важливість захисту Польщею власного повітряного простору. У зв’язку з цим Україна веде переговори із союзниками по НАТО, спрямовані на підтримку захисту польського неба і східних кордонів Альянсу.

    Андрій Сибіга повідомив, що Україна терміново потребує рішення союзників щодо збиття ворожих цілей над власною територію.

    “Росія щодня жорстоко атакує наші міста, інфраструктуру, цивільних. Нам потрібно більше засобів захисту для наших людей. Потребуємо негайних сміливих рішень”, - зазначив він.

    Під час дискусій міністри погодилися, що членство України в НАТО є єдиним способом забезпечити довгострокову безпеку Європи. Андрій Сибіга зазначив, що Україна потребує запрошення до НАТО вже зараз.

    Глава МЗС також заявив, що цінує роль Польщі як основного хабу для міжнародної допомоги Україні та висловив сподівання на активну участь Польщі у відбудові України. Міністр запросив польський бізнес до участі в проектах відбудови.

    Глави української та польської дипломатій обговорили питання кордону. У цьому контексті Андрій Сибіга відзначив, що розвиток прикордонної інфраструктури важливий для обох сторін. Він заявив, що Україна та Польща прагнуть підписати угоду про спільний прикордонний контроль.

    “Ми вважаємо, що транзит сільськогосподарських товарів з України повинен відбуватися безперешкодно - відповідно до духу і букви, створених ЄС “Шляхів солідарності”, - зазначив Міністр

    Дипломати також обговорили складні питання історичного минулого. Андрій Сибіга підкреслив, що українці, як і поляки, зацікавлені в тому, щоб між двома народами не було жодних непорозумінь.

    «Кожна родина має право гідно вшановувати пам'ять своїх предків. І наразі в рамках спільної українсько-польської робочої групи під егідою міністерств культури двох країн працюємо нам практичними механізмами вирішенням справ, пов'язаних з пошуками та ексгумаціями. Ми маємо прогрес на цьому шляху і це відображено в нашій сьогоднішній спільній заяві”, - наголосив глава МЗС.