• In English
 • Павло Розенко: Уряд створив Державний історико-культурний заповідник «Державотворці Сіверщини»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 червня 2019 року о 14:37

  Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні ухвалив постанову «Про створення Державного історико-культурного заповідника «Державотворці Сіверщини». Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Сьогодні Уряд ухвалив рішення щодо оголошення комплексу пам’яток архітектури c. Гамаліївка та міста Шостки Сумської області Державним історико-культурним заповідником з віднесенням його до сфери управління Мінкультури», – сказав він.

  «Архітектурний комплекс усипальниці родини Скоропадських – Гамаліївський монастир – та інші пам’ятки архітектури, про які сьогодні йдеться, мають колосальне історичне значення для України. Гамаліївський Харлампіївський монастир є пам’яткою архітектури національного значення, це один із останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні. Тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Це єдине захоронення гетьманів, яке знаходиться в Україні. І сьогодні настав той час, коли держава має взяти на себе відповідальність і не просто зберегти цей об’єкт, а продемонструвати його Україні і всьому світові», –наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  «Збереження культурної спадщини, історичної пам’яті і традицій – це один із основних елементів сталого розвитку будь-якого регіону, а для прикордонної Сумщини – це взагалі надзвичайно важливо», – зазначив Павло Розенко.

  Відповідно до постанови Міністерство культури України має до кінця року затвердити положення про заповідник, межі та зони охорони заповідника, розробити план організації його території, визначити обсяги, вартість та строки проведення робіт з реставрації об’єктів, включених до складу заповідника.