• In English
 • Павло Розенко: Ухвалені зміни до Закону про Інститут національної пам’яті Польщі можуть нести загрозу правам і свободам українців
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 14 лютого 2018 року о 14:39

  16 лютого планується візит української делегації на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком до Польщі. «Виконуючи домовленості Президента України з Президентом Польщі, 16 лютого я планую відвідати Варшаву і зустрітися зі своїм польським колегою Пйотром Глінським», - сказав сьогодні журналістам після засідання Уряду Павло Розенко.

  «Зараз нам надзвичайно важливо зняти ту напругу в українсько-польських відносинах, яка останнім часом, у тому числі штучно, накручується різними політичним силами, зокрема і зовнішніми чинниками. Тому основна місія – розпочати діалог з польською стороною на цю тему. З іншого боку, безумовно, ми не можемо не реагувати на останні події, зокрема стосовно ухвалення змін до Закону Про інститут національної пам’яті Польщі. Керуючись позицією Президента України, Верховної Ради України та Уряду України, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення по цьому закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  «І це питання не лише політики чи історії. Мова йде про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, їх переслідування за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми будемо захищати права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави», - підкреслив Павло Розенко.

  Віце-прем’єр-міністр зауважив, що українська сторона готова до обговорення широкого кола питань. «Ми сподіваємось, що і польська сторона виявить своє бажання до врегулювання усіх суперечливих моментів», - додав він.