• In English
 • Павло Розенко на вшануванні пам’яті Героїв Крут: Саме ці хлопці заклали історію відновлення української державності
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 січня 2018 року о 13:23

  28 січня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у вшануванні пам’яті Героїв Круту у селі Пам'ятне Чернігівської області.

  «Станція Крути - це невеличка станція на мапі України, маленька точка на мапі залізничних сполучень. З одного боку, це лише одна з чисельних битв українського народу за свою незалежність, битва з російською імперією, з російськими загарбниками. Разом з тим, Крути – це одне з найважливіших місць, адже саме тут відважні юнаки, хлопці-герої дали бій переважаючим силам ворога і саме вони на кілька діб затримали наступ червоних росіян на Київ. І саме цих кількох діб нам вистачило для того, щоб на століття наперед закласти основи української державності, саме тоді Центральна Рада встигла укласти Брестський договір і цим засвідчити міжнародну суб’єктність УНР та примусити Росію вперше визнати кордони України. І саме тоді ці хлопці заклали історію відновлення української державності», - сказав Віце-прем’єр.

  «У цьому році ми відзначаємо і століття проголошення УНР і століття героїчних Крут. Це ті події, які вчать нас боротися за свою незалежність. Саме студенти-крутянці нас навчили тому, що без українського війська не може бути незалежної української держави. Саме необхідність розвитку і зміцнення українського війська ми сьогодні пронесли через століття. І саме тому ми сьогодні можемо пишатися нашим українським військом, яке зупинило наступ нащадків Муравйова, ми пишаємося нашими Збройними Силами, які і далі боронять суверенітет і незалежність нашої держави», - наголосив він.

  «Ті хлопці, які загинули тут, подали приклад кожному з нас – політикам,воїнам, волонтерам, сьогоднішньому поколінню молоді, яка перебуває сьогодні у  складі Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ, Нацполіції, Держприкордонслужби, і належним чином захищає країну від російської агресії»,- підкреслив Павло Розенко.

  Він також нагадав, що 6 грудня цього року відбудеться прем’єра художнього фільму, присвяченого подіям під Крутами. «Пам'ять Героїв Крут ми хочемо увічнити не тільки через монументи. Ми з нетерпінням чекаємо на прем’єру художнього фільму про Героїв Крут. Переконаний, що цей фільм стане в один ряд  таким фільмом як «Кіборги». Ще матимемо прем’єру художнього фільму про Симона Петлюру «Таємні щоденники Симона Петлюри». Це означає, що держава особливо звертає увагу на розвиток військово-патріотичного виховання. І так буде надалі», - сказав Віце-прем’єр.