• In English
 • Павло Розенко на 22-й міжнародній конференції «AIDS 2018»: Україні вдалося досягти значного прогресу у боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 липня 2018 року о 13:10

  Завдяки ефективній роботі Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Україні вдалося досягнути значного прогресу у боротьбі з поширенням епідемії цих захворювань. Про це у ході 22-ї міжнародної конференції «AIDS 2018» в Амстердамі заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  Він наголосив, що Україна, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію, пов’язану, насамперед, з військовою агресію з боку Росії, яка закінчилась тимчасовою втратою частини територій країни, демонструє, що позитивні зміни щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІД є можливими.

  «Ми пишаємось тим, що нам вдалось значно підвищити рівень охоплення антиретровірусною терапією, впровадити повномасштабні профілактичні програми для ключових груп населення та реалізувати найбільшу і найпотужнішу програму замісної підтримувальної терапії в регіоні східної Європи та центральної Азії, - наголосив Віце-прем’єр-міністр. – У цьому році Уряд прийняв безпрецедентне рішення щодо збільшення національного фінансування програми лікування ВІЛ на 140%, а для лікування туберкульозу ще на 140%. Цей крок та активне залучення міжнародних донорів дозволили нам майже вдвічі збільшити кількість пацієнтів, які отримують антиретровірусні препарати, що зберігають життя. А це є основною передумовою для досягнення реалізації стратегії 90-90-90».

  За словами Павла Розенка, Україні вдалося досягнути значного прогресу завдяки ефективній роботі Координаційного Механізму Країни - Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, - належній увазі та підтримці відповідних програм та ініціатив з боку Уряду, максимальному, але збалансованому, залученню всіх зацікавлених державних та недержавних сторін, в тому числі правоохоронців, інституцій громадського здоров'я та громадянського суспільства, включаючи представників самих ключових спільнот.

  «Саме готовність Уряду приділяти необхідну увагу до Координаційного Механізму Країни та діалогу всіх зацікавлених сторін, дає чіткий політичний сигнал по всій вертикалі влади, включаючи й органи місцевого самоврядування», - сказав Віце-прем’єр-міністр.