• In English
 • Павло Розенко: Ми зробимо все для відродження Національної кіностудії Довженка
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 січня 2018 року о 13:27

  Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко запевняє, що чинна влада докладе всіх зусиль, щоб відновити повноцінну роботу Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Про це він сказав в ефірі «Прямого» телеканалу.

  «Тривалий час зусилля попередніх влад були спрямовані на те, щоб зруйнувати цю кіностудію і забрати землю, на якій вона розташована. Ми підемо іншим шляхом і будемо працювати над відродженням кіностудії», - сказав він.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, зараз на кіностудії у виробництві знаходиться лише один фільм. «Це при тому, що свого часу там знімалося по 20-30 стрічок на рік. Це ненормальна ситуація і ми цю ситуацію змінимо», - запевнив він.

  «Сьогодні кіностудію очолює відомий український режисер і продюсер Олесь Янчук і я сподіваюся, що спільно ми зробимо все для того, щоб ренесанс українського кіно стосувався і ренесансу Національної кіностудії імені Довженка, щоб кіностудія повернула своє ім’я, славу і досягла світового рівня кіновиробництва», - наголосив Павло Розенко.

  Віце-прем’єр-міністр також підкреслив, що за останні роки український кінематограф досягнув значного прогресу. «Нам є чим пишатися. Ухвалений Верховною Радою закон про державну підтримку кінематографії вже дає перші результати. В минулому році 40 прем’єр українських фільмів вийшли на екрани України і світу. І це не просто кінокартини, які гарно поставлені, вони вже сьогодні здобувають міжнародне визнання - три українських фільми номінувалися в минулому році на кінопремії «Оскар», - зазначив Павло Розенко.