• In English
 • Павло Розенко доручив опрацювати питання щодо збереження пам’яток Гамаліївського Харлампієвського монастиря та інших пам’яток міста Шостка Сумської області
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 березня 2019 року о 15:53

  7 березня у місті Шостка Сумської області під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася нарада з питань створення державного заповідника України «Державотворці Сіверщини».

  «Збереження культурної спадщини, історичної пам’яті і традицій – це один із основних елементів сталого розвитку будь-якого регіону, а для прикордонної Сумщини – це взагалі надзвичайно важливо», – сказав Павло Розенко у ході наради.

  «Архітектурний комплекс усипальниці родини Скоропадських – Гамаліївський монастир та інші пам’ятки архітектури, про які сьогодні йдеться, мають колосальне історичне значення для України. Гамаліївський Харлампіївський монастир є пам’яткою архітектури національного значення, це один із останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні, тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Це єдине захоронення гетьманів, яке знаходиться в Україні. І сьогодні настав той час, коли держава має взяти на себе відповідальність і не просто зберегти цей об’єкт, а й продемонструвати його Україні і всьому світові», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  За підсумками наради Павло Розенко доручив Сумській облдержадміністрації спільно з Мінкультури, Мінфіном, Мін’юстом, Фондом державного майна опрацювати питання щодо збереження пам’яток Гамаліївського Харлампієвського монастиря, інших пам’яток м. Шостка Сумської області та до 1 червня 2019 р. подати Кабінетові Міністрів узгоджені пропозиції.