• In English
 • Павло Петренко: Уряд підтримав законопроект Мін’юсту, який забезпечить батьків новонароджених повним комплексом необхідних електронних послуг
  Міністерство юстиції України, опубліковано 06 лютого 2019 року о 17:14

  Під час сьогоднішнього засідання Уряду члени Кабінету Міністрів підтримали розроблений Мін’юстом проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини», який дасть можливість батькам новонароджених під час державної реєстрації народження отримати повний комплекс необхідних послуг. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «Серед ключових пріоритетів Уряду Володимира Гройсмана – підтримка відповідального батьківства і народжуваності в країні. І в цьому напрямку ми постійно вносимо й реалізовуємо ініціативи в різних сферах, де держава є партнером українських батьків. Сьогодні я презентував законопроект, який спрямований на створення сприятливих умов для отримання комплексу електронних послуг, пов’язаних з народженням дитини. Цю ініціативу ми назвали «Електронне малятко», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За його словами, розроблений законопроект дає можливість українським громадянам отримати сервіси з реєстрації місця проживання, отримання допомоги при народженні дитини, реєстрації народження дитини в електронній системі охорони здоров’я, реєстрації дитини як платника податків і отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

  «Після прийняття законопроекту Парламентом кожна українська сім’я зможе в себе вдома через Інтернет зайти в електронний кабінет, ідентифікувати свою особу електронним ключем, подати одну уніфіковану заявку. У ній слід вказати ім’я дитини та перелік послуг, які батьки хочуть отримати. Ця заявка буде опрацьована всіма відповідними службами, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи», - наголосив Міністр юстиції.

  Він також звернув увагу на те, що таку заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я.

  «Водночас ми долучаємо до цього проекту центри надання адміністративних послуг, які так само надаватимуть весь зазначений пакет послуг», - додав очільник Мін’юсту.

  На його переконання, це дуже важливий крок до системи електронного врядування.

  «Для кожного громадянина показником якості державного сервісу є його простота і швидкість. Сподіваюсь, що народні депутати, незважаючи на передвиборчий період, оперативно проголосують за цей законопроект. В такому випадку Уряд зможе імплементувати його вже цього року», - резюмував Павло Петренко.

  Презентація