• In English
 • Павло Петренко: Мін’юст працює над змінами в юридичній освіті
  Міністерство юстиції України, опубліковано 16 листопада 2018 року о 17:45

  16 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів Міністр юстиції Павло Петренко, а також його заступники Олена Сукманова, Світлана Глущенко та Ірина Садовська прочитали лекції в провідних вищих навчальних закладах України, які готують майбутніх юристів.

  Виступаючи перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Павло Петренко зазначив, що юридична освіта – це не лише вивчення законодавчих норм, а отримання навичок критичного мислення, інтерпретування і віднаходження правового інструменту для вирішення нагальних проблем громадян.

  «Нині однією з ключових проблем юридичної освіти є її невідповідність сучасним вимогам. Майже дві третини роботодавців вважають, що рівень підготовки випускників юридичних факультетів є низьким. Випускникам не вистачає як теоретичних знань, так і практичних навичок та нормального знання хоча б однієї іноземної мови», - наголосив очільник Мін’юсту.

  Він зауважив: цьогоріч 30% вступників не змогли скласти єдиного фахового вступного випробування на правничу магістратуру. Саме тому одним із пріоритетів роботи міністерства є запровадження новацій, які кардинально змінять підходи у навчанні юристів.

  «Спільно з Міністерством освіти і партнерами з USAID, ОБСЄ та проекту Pravo Justice Мін’юст працює над змінами в юридичній освіті», - підкреслив Міністр юстиції.

  За його словами, серед вже запроваджених новел – скорочення державного замовлення на бакалавра-заочника і молодшого спеціаліста, підвищення до 130 балів мінімальної вимоги на ЗНО для вступу на бакалавра за напрямком «Право», забезпечення студентів практикою в юридичних клініках чи іншими видами стажування, запровадження спецкурсу з професійної етики, розробка типової навчальної програми відповідно до кращих світових стандартів.

  «Найближчим часом ви потрапите у дуже непростий і конкурентний вир юридичної професії. Наше з вами завдання - щоб, отримавши диплом юриста, ви змогли конкурувати і отримати найкраще місце роботи в приватному чи державному секторі. Та, найголовніше, ви маєте бути справжніми фахівцями, які забезпечать захист прав і забезпечення законності», - заявив Павло Петренко.

  Міністр юстиції розповів студентам про реформу системи державного управління та її приведення до найкращих європейських зразків.

  «Ми наближаємося до стандартів Європейського Союзу. Ми є активними учасниками реформи державного управління, яку визнано однією з найбільш успішних серед тих реформ, які ми запроваджуємо в партнерстві з колегами з Євросоюзу. Вже зараз в Мін’юсті створено перші 4 директорати», - сказав очільник Мін’юсту.

  Він запросив студентів проходити практику та стажування в Міністерстві юстиції та його управліннях у регіонах.

  «Запрошуємо студентів третього і вище курсів з достатнім рівнем знань і мотивацією заповнити в нашому он-лайн будинку юстиції анкету або звернутись до нас через офіційну сторінку Мін’юсту в Facebook. Ми завжди раді вітати амбітних фахівців у нашій молодій Команді», - резюмував Павло Петренко.

  Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова прочитала лекцію на тему «Правда та міфи про державну службу. Чи варто там будувати кар’єру?» в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

  «Державна служба зараз проходить процес змін та трансформації. І ці зміни відбуваються як завдяки реформі держслужби, так і завдяки людям з приватного сектору, які масово прийшли працювати у міністерства та відомства після 2014 року і змінюють філософію їхньої роботи із середини. Зараз державна служба стала престижною роботою, яка підкріплена благородною місією - реформувати державу», - сказала Олена Сукманова.

  Виступаючи перед студентами Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко зазначила: в Україні реалізовується безпрецедентна судова реформа, яка пов‘язана не лише з секторальними змінами, а й зі змінами до Конституції, прийняттям нових законів, створенням нового Верховного Суду та переформатуванням системи судоустрою.

  «Для реального захисту прав та свобод людини мало ухвалити судове рішення, воно ще й повинно бути виконане. Відтак ефективність судового захисту тісно пов’язана з ефективністю виконавчого провадження. Щоб підвищити ефективність примусового виконання судових рішень, були прийняті відповідні профільні закони та запроваджено інститут приватних виконавців, розроблено і втілюється Паспорт реформи примусового виконання судових рішень. В результаті маємо зростання частки фактичного виконання рішень», - підкреслила Світлана Глущенко.

  Під час лекції в Академії праці, соціальних відносин та туризму заступник Міністра юстиції Ірина Садовська наголосила на необхідності більшого залучення молоді до процесів державного управління.

  «Нове покоління юристів має сучасне бачення розвитку держави, вони більш рішучі й готові проводити кардинальні зміни. Тож запрошуємо їх до команди Мін‘юсту!», - зауважила Ірина Садовська.