• In English
 • Павло Клімкін: ЄС має надати комплексну відповідь на агресію РФ - від санкцій до підтримки Приазов’я
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 грудня 2018 року о 18:48

  10 грудня 2018 року, перебуваючи з робочим візитом у Брюсселі, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у робочій зустрічі з міністрами закордонних справ держав-членів ЄС у рамках засідання Ради ЄС із закордонних справ.

  Міністри обговорили продовження Російською Федерацією агресивної політики проти України, зокрема ескалацію ситуації в регіоні Азовського та Чорного морів 25 листопада ц. р.

  Павло Клімкін наголосив: “Агресія Росії в Азовсько-Чорноморській акваторії не є поодиноким інцидентом, це частина послідовної агресивної політики Кремля та відкритий акт агресії проти України”.

  Міністр закликав міжнародних партнерів об’єднати зусилля з метою негайного звільнення 24 членів екіпажів українських катерів, які були захоплені у військовий полон у територіальних водах та виключній економічній зоні нашої держави в Чорному морі.

  Павло Клімкін передав колегам пропозиції щодо посилення санкційного режиму проти Росії з огляду на кричуще порушення Кремлем міжнародного права та відкриту збройну агресію проти України. Міністр, зокрема, закликав ЄС та держав-членів запровадити обмежувальні заходи проти російських морських портів в Азовському та Чорному морях, а також внести до санкційних списків російських посадовців, які причетні до здійснення акту агресії проти українських суден.

  Міністри закордонних справ держав-членів ЄС підтвердили безумовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів та погодились з необхідністю вжиття подальших кроків з метою звільнення українських моряків, забезпечення свободи судноплавства в Азовському та Чорному морях, а також започаткування проектів підтримки українського Приазов‘я.