• In English
 • Парламент зробив перший крок до захисту інвестскладової рахунків підприємств тепло- та водопостачання, - Геннадій Зубко

  Парламент прийняв у першому читанні законопроект №6578. Мета цього надважливого законопроекту - захист рахунків підприємств у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, через які здійснюється інвестиційна діяльність за участю міжнародних фінансових організацій. Адже сьогодні українськими підприємствами виконуються проекти за підтримки Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції і розвитку. Законопроект. який направлений на забезпечення фінансової стабільності підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, дасть змогу стабільно здійснювати заходи з модернізації житлово-комунальної інфраструктури за підтримки міжнародних фінансових організацій (МФО). На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття Парламентом у першому читанні ЗУ №6578 щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні.

  Сьогодні стримує залучення міжнародних інвестицій в галузь і відсутність законодавства, яке б захищало інтереси інвестора та підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення і гарантувало б стабільність процесів залучення та повернення інвестицій. Зокрема, захищало б рахунки зазначених підприємств, які використовуються для проведення розрахунків за кредитними договорами і угодами з МФО. Як наслідок, маємо несприятливий інвестиційний клімат у сфері ЖКГ. Така ситуація не сприяє вирішенню завдань щодо технічного переоснащення і модернізації житлово-комунальних підприємств та розвитку комунальної інфраструктури. Законопроект спрямований на вирішення цих проблем.

  Законопроект матиме позитивні результати для інвестиційної діяльності підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення та відповідно залучення міжнародних позик, кредитів, грантів для реформування та розвитку житлово-комунального господарства в цілому та позитивно відображатиметься на міжнародних відносинах України у відповідних сферах.

  Довідково

  Закон передбачає, що зарахування коштів МФО на поточні рахунки суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, відкриті банками в національній чи іноземній валютах, та використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) у відповідній сфері здійснюється згідно з умовами укладених договорів з міжнародними фінансовими організаціями.

  Парламент зробив перший крок до захисту інвестскладової рахунків підприємств тепло- та водопостачання, - Геннадій Зубко