• In English
  • Парламент ратифікував рамкову угоду з EBRD стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля

    Верховна Рада України ратифікувала рамкову угоду з European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) стосовно діяльності Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля

    «Угода з ЄБРР – шанс на відновлення Зони відчуження після варварства російських окупантів: закупівлю втраченого обладнання, придбання новітньої протипожежної техніки, оновлення системи запобігання та протидії пожежам. Все те, що зробить умови праці понад 2300 працівників Чорнобилю кращими», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

    За його словами, це дійсно революційне рішення – Україна зможе отримувати допомогу країн-партнерів, кількість яких зростає. Уже сьогодні маємо 18 країн-вкладників, серед них США, Великобританія, Німеччина, Франція, Канада тощо. На рахунку Фонду вже 14 млн євро. Очікуємо на офіційне оформлення зазначених внесків. Більш точні дані ЄБРР як адміністратор Рахунку надасть на наступному засіданні Асамблеї вкладників Рахунку 2 липня цього року.

    «Дякую Володимиру Зеленському за потужну адвокацію відновлення Зони відчуження. Дякую Голові ЕкоКомітету Олегу Бондаренку та Комітету зовнішньої політики Олександру Мережку за оперативний розгляд законопроєкту на усіх етапах його прийняття. Це рішення демонструє колосальну підтримку світу і нашу готовність до взаємодії. Маємо тепер продемонструвати, на що здатна Україна з цією підтримкою. Працюємо далі», – зазначив Руслан Стрілець.