• In English
 • Пандемія, космос, повітряне сполучення на порядку денному візиту Прем'єр-міністра України
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 лютого 2021 року о 16:43

  Автор: авторський колектив «Delano» - єдиного щомісячного видання англійською мовою для міжнародного співтовариства Люксембургу

  11 лютого урядова делегація України відвідала Люксембург для обміну думками щодо двосторонніх відносин між країнами з Прем'єр-міністром Ксав'є Беттелем та членами його кабінету.

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вступив на посаду 4 березня 2020 року, саме тоді, коли пандемія коронавірусу поширювалася Європою. За офіційним прес-релізом, це була одна з тем, що обговорювались між сторонами.

  Ксав’є Беттель (лідер Демократичної Партії Люксембургу) підтвердив свою підтримку імплементації Мінського протоколу - угоди про припинення конфлікту в регіоні Донбасу на сході України.

  Родину з чотирьох осіб, яка проживає в Люксембурзі - громадянина Великобританії Ендрю Хоар, його дружину Естеллу родом з Нідерландів та їхніх двох дітей - було вбито, коли проросійські сепаратисти збили пасажирський літак MH17 над сходом України в липні 2014 року.

  Досі підписані домовленості Мінськ І – а також новий пакет заходів 2015 року, Мінськ II - не змогли зупинити бойові дії.

  Паралельно відбулись зустрічі між Міністром закордонних справ Жаном Ассельборном (Соціалістична Робітнича Партія Люксембургу) та Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, а також Першим заступником Міністра закордонних справ Еміне Джапаровою, які обговорили реформи верховенства права та гуманітарну допомогу для жертв військових дій на Донбасі.

  Із люксембурзькими компаніями ArcelorMittal, Paul Wurth та SES, які працюють в Україні, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торговий представник України Тарас Качка зустрівся з Францем Файо (Соціалістична Робітнича Партія Люксембургу) для обговорення питань співпраці, наприклад, у сфері космосу та підтримки стартапів. Міністр цифровізації Марк Хансен ( Демократична партія) обговорив зусилля Люксембургу щодо оцифрування системи державного управління з Михайлом Федоровим, Віце-прем'єр-міністром - Міністром цифрової трансформації України.

  Тим часом заступник Міністра - Торговий представник України Тарас Качка зустрівся з Роменом Шнайдером (Соціалістична Робітнича Партія Люксембургу), щоб обговорити фермерські проблеми, пов'язані зі зміною клімату та пандемією COVID-19. А міністри транспорту Франсуа Бауш (Зелена Партія) та Владислав Криклій зустрілися, щоб обговорити програми інвестицій в інфраструктуру та можливість повітряного сполучення між Україною та Люксембургом.