• In English
  • Отруєння бджіл – неприпустимі явища, попередження яких є спільним завданням влади, бджолярів та сільгоспвиробників

    У 2018 році в суспільстві викликали велике занепокоєння випадки масової загибелі бджіл внаслідок порушення сільгоспвиробниками регламентів застосування засобів захисту рослин. Про це йшлося на засіданні Держпродспоживслужби.

    З метою запобігання таких випадків, торік спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки територіальних органів Держпродспоживслужби провели низку заходів щодо забезпечення безпечного застосування пестицидів для попередження отруєння ними бджіл – наради, зустрічі, тематичні бесіди та роз’яснення через ЗМІ, серед населення поширені тематичні буклети, методичні рекомендації та інші матеріали. До участі запрошувалися сільгоспвиробники та бджолярі, особи, діяльність яких пов’язана із застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, державні фітосанітарні інспектори.

    Як наголосив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, у випадках загибелі бджіл виникають питання як до самих бджолярів, так і безпосередньо до сільгоспвиробників. Для розв’язання цієї проблеми за участі спеціалістів Держпродспоживслужби напрацьовано законопроект щодо змін до правил поводження з пестицидами та агрохімікатами, якими пропонується посилити захист прав бджолярів, покращити умови для розвитку галузі бджільництва в Україні», додав він.

    За словами директора Департаменту, у поточному році управління фітосанітарної безпеки в регіонах уже до кінця І кварталу 2019 року проведуть регіональні наради із залученням представників місцевих органів самоврядування, бджолярів і виробників сільгосппродукції з метою налагодження взаємодії та співпраці між ними, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів.