• In English
  • Освіта дітей за кордоном: оновлено склад піклувальної ради Міжнародної української школи
    Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 15 березня 2024 року о 15:20

    Затверджено оновлений склад піклувальної ради Державного ліцею «Міжнародна українська школа». До нього увійшла заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

    Міжнародна українська школа надає можливість дітям, які тимчасово не проживають в Україні, навчатися за українськими освітніми програмами. Нині понад 390 тисяч українських учнів перебувають за кордоном. Більшість навчається в місцевих школах та паралельно здобуває українську освіту. Тож МУШ допомагає школярам зберігати культурні та мовні звʼязки з Україною.

    «Станом на кінець 2023 року понад 2 млн українських дітей мають статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Завдання держави — підтримувати з ними зв’язок та допомагати навчатися за українськими освітніми програмами. Міжнародна українська школа є одним з дієвих інструментів у взаємодії з такими дітьми. Школа створює можливість для дітей продовжувати навчання та зберігати зв’язок з Україною. Переконана, що розвиток і підтримка таких освітніх ініціатив має залишатися пріоритетом національної та міжнародної політики»,  — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

    Освіту в Міжнародній українській школі здобувають 7 130 учнів із понад 70 країн. Українські учні, які перебувають за кордоном, навчаються в МУШ за екстернатною формою.

    Піклувальна рада школи допоможе розвивати та покращувати роботу освітнього закладу. А також:

    • посилити співпрацю з освітніми центрами за кордоном та збільшити їх кількість;
    • підвищить якість роботи школи за допомогою сучасних електронних інструментів;
    • сприятиме державному фінансуванню та допомозі в пошуку додаткових коштів;
    • допомагатиме МУШ у збереженні звʼязків дітей за кордоном з Україною.

    Головою піклувальної ради став Роман Грищук — народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Також до піклувальної ради увійшли:

    • Сергій Колебошин — народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;
    • Валерія Іонан — заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції;
    • Таміла Ташева — постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
    • Андрій Шевченко — голова Місії Світового конгресу українців, ексзаступник Міністра оборони України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2015–2021 роки);
    • Оксана Воронецька — заступник директора громадської організації «Міжнародна українська школа Литви»;
    • Оксана Лебедєва — засновниця громадської організації «Gen.Ukrainian».

    Крім того, школа співпрацює з 42 освітніми центрами, створеними при громадських організаціях / асоціаціях за кордоном. МУШ проводить семестрове та річне оцінювання учнів. Це дає змогу школярам отримати документи про освіту державного зразка та продовжити навчання в школах або університетах після повернення в Україну.