• In English
 • Остап Семерак: Зараз працюємо над 10 сегментарними законами для запровадження в Україні нової моделі управління відходами
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 22 лютого 2018 року о 16:19

  Триває робота з підготовки національного та регіональних планів та нової законодавчої бази, що дозволить втілити на практиці доктрини Національної стратегії управління відходами, яку було ухвалено Урядом у 2017 році. Про це в ефірі «Громадського радіо» сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

  «Стратегія сформувала нову державну політику вирішення проблем з відходами. Станом на сьогодні ми працюємо над підготовкою національного та регіональних планів щодо практичної реалізації Стратегії», - сказав Остап Семерак.

  Крім того, у Мінприроди триває робота з напрацювання нової нормативно-правової бази, яка регулюватиме сферу управління відходами.

  «Паралельно ми працюємо над десятьма законопроектами, які будуть відповідати Стратегії та найкращим міжнародним моделям поводження з відходами. Це базовий Закон "Про відходи", який базується на європейській директиві та ще дев’ять законів, які будуть секторально регулювати кожен із окремих видів відходів», - пояснив Остап Семерак.

  Нагадаємо, у 2017 році Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо.

  Нова Стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника, які мають заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості в їх переробці. Також Стратегією передбачено впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.