• In English
 • Остап Семерак: В Україні буде створено Нобельський національний природний парк
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 17:01

  Сьогодні, 5 серпня 2018 року, на засіданні Уряду схвалено проект Указу Президента України про створення в Рівненській області нового природоохоронного об’єкта – Нобельського  національного природного парку.

  «У нинішні непрості часи створення нового природного парку, повірте, величезний здобуток. Всі ці рішення – результат десятирічної роботи сотні природоохоронців, екологів, науковців, громадських активістів. Створення парку дасть можливість зберегти і відтворити унікальні природні комплекси Західного Полісся. Він буде межувати із двома об’єктами ПЗФ – НПП «Прип’ять-Стохід» та Рівненським природним заповідником. Таке сусідство лише сприятиме розвитку екологічного туризму в Україні та збереженню унікальної для цього регіону флори і фауни. Новий парк охопить цінні природоохоронні, наукові та рекреаційні ділянки та створить можливість для працевлаштування місцевого населення», - сказав Остап Семерак.

  За його словами, до території національного парку буде включено 25318,81 га земель державної власності, які надані природному парку в постійне користування. Парк буде розташований в Зарічненському районі Рівненської області.

  Міністр також відзначив, що більша частина території парку входить до складу об’єкта Смарагдової мережі, що створена в рамках Бернської конвенції і межує з об’єктами мережі на заході.

  «Смарагдова мережа – це міжнародна мережа, яка включає спеціальні природоохоронні території. І включення територій нового парку до їх складу підтверджує – у світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність», - наголосив Міністр.

  Остап Семерак також переконаний, що цей парк має ще й потужний рекреаційний потенціал, так через нього пролягає маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України.

  Також до складу новоутвореного парку включено озера Нобель, Млин, Острівське, Велике, які є перспективними об’єктами для активного екологічного туризму.

  Міністр переконаний, що зміна управління територією парку з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, призведе до зменшення обсягу рубок, а в майбутньому до відновлення природних ресурсів.

  Нагадаємо, що пріоритетом Міністерства екології та природних ресурсів є розширення природно-заповідних територій України до середньоєвропейського показника розміру природно-заповідного фонду.