• In English
 • Остап Семерак: В Україні буде створена нова система здійснення державного моніторингу охорони атмосферного повітря
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 29 січня 2019 року о 14:45

  Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря». Також до постанови буде затверджений відповідний Порядок.

  За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, сьогодні існує необхідність у реформуванні діючої системи моніторингу атмосферного повітря, оскільки існуюча не дає змоги повною мірою отримувати оперативну інформацію про концентрації забруднення речовин та вживати оперативних заходів реагування.

  «В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не потребує додаткової аргументації. Впровадження системи моніторингу забезпечить право українців на отримання інформації про стан навколишнього природного середовища. Крім того, дасть можливість громадянам брати участь у розробленні та формуванні політики щодо покращення моніторингу», - розповідає Остап Семерак.

  За його словами, нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

  Наразі проект постанови надісланий на погодження до інших зацікавлених органів виконавчої влади.

  Міністр також підкреслив, що запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю. Крім того, передбачено розроблення планів покращення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану.