• In English
 • Остап Семерак: Україна переживає період ментальних змін у свідомості громадян відносно збереження та охорони довкілля
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 16 березня 2018 року о 12:48

  Конкурентними будуть лише ті країни, які вчасно переорієнтували свої економіки на модель сталого розвитку, переоснастили виробництва на більш заощадливі, зуміли забезпечити власну енергонезалежність завдяки розвитку відновлювальних джерел енергії. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час конференції проекту USAID, на якій партнери та бенефіціари Проекту підбивали підсумки своєї чотирирічної роботи в Україні.

  Міністр назвав співпрацю Мінприроди з Проектом USAID одним із прикладів успішного міжнародного співробітництва України на шляху до сталого низьковуглецевого розвитку

  «Перелік тих завдань і здобутків, яких Мінприроди вдалося досягти за підтримки Проекту USAID у формуванні та реалізації державної кліматичної політки на національному та регіональному рівнях без перебільшення є вражаючим», - зазначив Остап Семерак.

  Міністр нагадав, що Україна однією з перших на європейському континенті ратифікувала Паризьку кліматичну угоду.

  «Ми засвідчили, що наша держава відповідально сприймає проблему зміни клімату та готова діяти рішуче задля її подолання.

  Тому для нас особливо важливою стала підтримка проекту у розробці Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року». У найближчі тижні очікуємо схвалення її Кабінетом Міністрів України», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів, уточнивши, що Стратегія відображає довгострокове бачення України щодо шляхів і траєкторій досягнення зобов’язань щодо скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів.

  Також Мінприроди за підтримки USAID розробило ухвалені Урядом Концепцію реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року та План її реалізації, завдяки яким Україна систематизує поточну політику у сфері зміни клімату. Крім того, було проведено спільну технічну та аналітичну роботу з підготовки Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів та доопрацювання Національної системи інвентаризації викидів парникових газів.

  «Ці документи насправді є українською дорожньою картою «зеленої» модернізації національної економіки», - резюмував Остап Семерак та від імені Міністерства екології та природних ресурсів подякував Агентству США з міжнародного розвитку та всім національним і міжнародним консультантам за успішну та ефективну співпрацю.

  «Україна переживає період ментальних змін у свідомості відносно збереження та охорони довкілля. Це важкий процес, і результати цих змін буде відчутно не відразу. Сподіваємося, що Проект USAID, і надалі буде надійним нашим партнером», - резюмував Остап Семерак.

  Довідково

  У 1992 р. було укладено двосторонню угоду між Україною та USAID про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво, яка мала на меті сприяти країні у реалізації її економічного, політичного та суспільного потенціалу. У співпраці з лідерами України USAID також працює над реформуванням муніципального сектору, який сьогодні є дуже енерговитратним; інструментом цього є зміцнення законодавчої, нормативної та інституційної бази з метою вдосконалення систем теплозабезпечення. Наприкінці 2013 року ним було розпочато проект «Муніципальна енергетична реформа в Україні (MERP)». Його метою стало зменшення та пом’якшення впливу викидів парникових газів в Україні.