• In English
 • Остап Семерак: Ухвалення законопроекту про природно-заповідний фонд дозволить зняти соціальну напругу на місцевому рівні
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 22 березня 2018 року о 16:04

  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вважає, що ухвалення Парламентом законопроекту 4551 «Про природно-заповідний фонд України» дасть можливість врегулювати втрачене управління у сфері заповідної справи на місцевому рівні. Про це він заявив у сесійній залі Верховної Ради, де сьогодні оголошено День довкілля.

  «За результатами адміністративної реформи територіальні органи Мінприроди були ліквідовані, а їхні повноваження передано місцевим адміністраціям. Проте повноваження щодо реалізації державної політики у сфері заповідної справи було врегульовано не повністю», - зазначив Міністр.

  Остап Семерак також підкреслив, що сьогодні управління природно-заповідним фондом здійснюється недостатньо, що негативно впливає на розвиток територій та створює соціальну напругу серед місцевого населення.

  За його словами, нинішній стан унеможливлює реалізацію державної політики у сфері заповідної справи, зокрема ускладнено вирішення питання використання природних ресурсів природно-заповідного фонду, що негативно впливає на місцеву економіку та бізнес, сприяє зростанню соціальної напруги серед місцевого населення. Крім того, практично призупинилася робота зі створення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, яка до адміністративної реформи здійснювалася територіальними підрозділами Мінприроди.

  Міністр навів приклад Одеської та Херсонської областей де виникли проблеми з видачею дозволів на водні біоресурси в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, які містять акваторії, де традиційно здійснюється рибний промисел.

  «З ухваленням законопроекту ми матимемо конкретних відповідальних за об’єкти ПЗФ на місцях. Законопроект врегулює питання передачі повноважень від територіальних органів центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям», - сказав Міністр.

  За результатами обговорення Верховна Рада прийняла законопроект №4551 про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» у другому читанні та в цілому 227 голосами.