• In English
 • Остап Семерак: Наше спільне завдання з міжнародними партнерами - не допустити другого Чорнобиля на Донбасі
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 18:40

  Можливе затоплення шахти «Юнком» на Донбасі є нічим іншим, як тероризмом та шантажем, що несе загрозу для здоров’я та життя громадян. Про це сказав Міністр екології і природних ресурсів України Остап Семерак за результатами засідання Комітету парламентської асоціації Україна – ЄС у Страсбурзі, де він сьогодні екстрено доповідав про цю екологічну ситуацію на Донбасі і зокрема, можливе затоплення шахти «Юнком».

  «Планами бойовиків збентежені не лише експерти-атомники, а й міжнародні організації, відповідальні за безпеку в регіоні. Я поінформував європейських парламентарів про цю надзвичайну ситуацію, де наполягав про внесення цього питання до всіх переговорних груп з врегулювання ситуації на Донбасі і зокрема, на допущенні представників місії ОБСЄ для здійснення екологічного моніторингу на «Юнкомі», - пояснив Остап Семерак.

  Міністр підтвердив, що за оцінками фахівців шахта становить серйозну загрозу для екологічної безпеки не лише України, а й сусідніх країн.

  «Те, в що «бавляться» бойовики, є нічим іншим як тероризмом та політичним шантажем, який ставить під загрозу найдорожче, що є у людини – її життя. Це поза межами нормального людського сприйняття. Наше спільне з міжнародною спільнотою завдання - не допустити радіаційної катастрофи», - прокоментував Остап Семерак.

  За словами Міністра, навколишнє середовище Донбасу, який є однією з найбільш техногенно обтяжених областей не тільки в Україні, але й у Європі, викликало занепокоєння і в докризові часи, але зараз екологічна ситуація погіршується і може призвести до катастрофи.

  Під час засідання Парламентської асоціації у Страсбурзі також було порушено питання надання фінансової, технічної та експертної допомоги для зменшення екологічних наслідків російської агресії та запобігання екологічній і гуманітарній катастрофі на Донбасі.

  «Ситуація із «Юнкомом» - жахливий приклад того, що екологічні проблеми справді не мають мап та кордонів. Ми також маємо усвідомлювати, що на непідкотрольних територіях, крім «Юнкома», є ще 35 непрацюючих шахт, затоплення яких тільки поглибить вже наявну екологічну кризу на Донбасі», - зауважив Остап Семерак.

  Міністр нагадав, що торік ОБСЄ на замовлення Мінприроди провело попередній моніторинг екологічної ситуації. Вже тоді експерти стверджували, що затоплення цих шахт може впливати на стан підземних вод по всій території Донецької та Луганської областей і за їх межами. Також подальше затоплення шахт може впливати на рівень ґрунтових вод, спричинити просідання ґрунтів, що може привести до руйнування промислових і інфраструктурних об'єктів, газо- і водопроводів.

  «Ми зацікавлені у розширенні нашої співпраці з міжнародним співтовариством в екологічній оцінці та аналізі, оцінюванні та зменшенні екологічних наслідків, що виникають у результаті військового конфлікту на Сході України, та в майбутньому – у відновленні та покращенні навколишнього середовища мирного Донбасу. Зокрема, наш наступний спільний проект з ОБСЄ передбачає проведення комплексної оцінки екологічного стану басейну річки Сіверський Донець», - резюмував Міністр.

  Нагадаємо, нещодавно окупаційна влада так званої "Донецької Республіки" оголосила про затоплення шахти "Юнком".