• In English
 • Остап Семерак: Ми вдячні Уряду Франції за ґрунтовне дослідження можливостей зони відчуження
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 19 березня 2018 року о 14:27

  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час офіційної презентації попереднього техніко-економічного обґрунтування щодо встановлення парку наземних сонячних панелей у Чорнобильській зоні відчуження подякував Уряду Франції за надану фінансову підтримку.

  Він нагадав, що у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) звернулися до бізнесу і запропонували подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. За цей період надійшло понад 60 заявок (Данія, США, Китай, Німеччина, Франція, Білорусія та інші).

  «Зважаючи на зацікавленість інвесторів, ми вирішили залучити до аналізу та розробки техніко-економічного обґрунтування проекту міжнародних експертів у сфері альтернативної енергетики. У червні 2017 року французький Уряд прийняв рішення підтримати фінансово реалізацію такого техніко-економічного обґрунтування для будівництва сонячного парку у зоні відчуження», - розповів Остап Семерак.

  Цей проект отримав підтримку на найвищому державному рівні. У червні 2017 року під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком Президент Французької Республіки Еммануель Макрон висловив зацікавленість Франції взяти участь у вказаному проекті.

  «Хочу подякувати Уряду Франції та французьким колегам за професійний та відповідальний підхід до розробки техніко-економічного обґрунтування. Це гарний приклад успішної міжнародної співпраці. Підкреслю, що дослідження робила компанія, яка має авторитет у світі. Це важливий крок до досягнення стратегічної успішної мети – перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», - резюмував Остап Семерак.

  Нагадаємо, у понеділок, 19 березня, у Києві відбулася презентація попереднього техніко-економічного обґрунтування встановлення парку наземних сонячних панелей у Чорнобильській зоні відчуження, які були зроблені світовим лідером у галузі відновлювальної енергетики компанією Tractebel Engineering за кошти французького Уряду. Прогнозована потужність станції складатиме 1,2 ГВт.

  У дослідженні враховано особливості території, рівень радіоактивного забруднення території, на якій заплановано розміщення об'єктів сонячної енергетики, правила радіаційної безпеки під час проведення робіт, а також ряд інших важливих показників.