• In English
 • Остап Семерак: Екологічний напрям уперше за багато років став пріоритетом державної політики України
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 21 грудня 2017 року о 12:18

  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що рік, який минає, ставив перед нами достатньо серйозні виклики, але для екологічної галузі він став активним і результативним.

  «Сфера охорони довкілля досить довго «пасла задніх» у системі державних пріоритетів. Уперше Урядом та Парламентом держави приділяється так багато уваги вирішенню питань довкілля. Нам вдалося виконати значну кількість взятих на себе міжнародних зобов’язань та увійти в десятку лідерів міжнародної кліматичної політики. Ми прийняли ряд важливих документів, які стратегічно змінять підхід в Україні до вирішення проблем довкілля», - сказав Остап Семерак.

  За словами Міністра, українська економіка поступово почала переорієнтуватися на модель сталого розвитку. В країні стали активніше говорити про важливість швидкого впровадження енергозаощадливих технологій.

  «Саме у 2017 році Україна відмовилася від недосконалої екологічної експертизи і буквально днями перейшла до механізму оцінки впливу на довкілля, яким керуються країни Європейського Союзу. На виконання Закону України «Про ОВД» Мінприроди розробило, а Уряд ухвалив основні нормативно-правові акти. Зокрема, буде створено Єдиний реєстр оцінки впливу на довкілля», - сказав Міністр.

  Він також підкреслив, що механізм оцінки впливу на довкілля – це дієвий механізм запобігання виникненню забруднень і небезпек, а не боротьба з наслідками.