• In English
 • Орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару рф по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 млн грн

  Внаслідок російських ударів 9 лютого по нафтобазі на Харківщині витекло близько 3 тис тонн нафти, яка потрапила у річки Уди, Лопань, Немишля, Харків. Приблизна площа забрудненої водної поверхні складає 780 тис. кв. м. Фахівці Держекоінспекції та відповідного Басейнового управління водних ресурсів працюють на місці події, зроблені відповідні загородження, щоб нафтова пляма не поширювалася далі за течією. Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у телемарафоні Єдині новини. 

  “Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від забруднення водних обʼєктів. Вони складають понад 30 млн гривень. Для остаточного розрахунку потрібно провести ще низку досліджень, відібрати проби та покласти цей кейс в загальний кошик злочинів проти довкілля, які росія чинить на нашій території”, - зазначив Руслан Стрілець. 

  За його словами, загалом з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну вже зафіксовано понад 3800 випадків шкоди довкіллю. Розмір збитків сягає майже 2,2 трлн гривень. По кожному з них рф має понести відповідальність. 

  Міністр поінформував, що Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим.

  “Вчора мав про це розмову з Генпрокурором Андрієм Костіним. Україна вперше повідомила про підозру у скоєнні злочину екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим. Це дійсно визначний та поворотний день для притягнення рф до відповідальності за екоцид”, - розповів Руслан Стрілець.