
Організовано цикл семінарів-тренінгів щодо співпраці ОВВ та інститутів громадянського суспільства
Організовано цикл семінарів-тренінгів щодо співпраці органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики.
Протягом травня – жовтня 2019 року Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів та Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні проводилися дводенні регіональні семінари-тренінги «Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики».
Цикл семінарів-тренінгів склав 12 заходів. У них взяли участь представники 24 обласних і Київської міської держадміністрацій та інститутів громадянського суспільства з усіх регіонів (майже 700 осіб).
Заходи проходили:
- 28-29 травня 2019 року у Вінниці;
- 30-31 травня 2019 року в Одесі;
- 10-11 червня 2019 року у Тернополі;
- 12-13 червня 2019 року у Рівному;
- 27 – 28 серпня 2019 року у Запоріжжі;
- 29 – 30 серпня 2019 року у Дніпрі;
- 3 – 4 вересня 2019 року у Краматорську;
- 5 – 6 вересня 2019 року у Харкові;
- 24 – 25 вересня 2019 року у Києві;
- 26 – 27 вересня 2019 року у Черкасах;
- 1–2 жовтня 2019 року у Львові;
- 3–4 жовтня 2019 року в Івано-Франківську.
Зазначені заходи проведені задля удосконалення знань, вмінь та навичок як державних службовців з різних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, так і представників інститутів громадянського суспільства з питань проведення публічних консультацій та ведення конструктивного діалогу.
Спікерами та тренерами під час семінарів-тренінгів виступили:
представники Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів: Наталія Окша, Тетяна Андрійчук, Анна Леонтьєва, Михайло Шевченко;
- громадські експерти громадянської мережі «Опора» Наталія Величко та Анатолій Бондарчук,
- експерти з підтримки діалогу та медіації Олександр Мітьков та Світлана Петрова.
Під час семінару-тренінгу учасники ознайомилися, зокрема, з міжнародними стандартами та вітчизняною нормативно-правовою базою з питань проведення публічних консультацій, основними етапами організації консультацій (визначення стейкхолдерів, підбір формальних і неформальних форматів консультацій з ними, обрання каналів комунікації, аналіз результативності та ін.). А також мали можливість попрактикуватися у визначенні стейкхолдерів, виборі форматів консультацій та каналів комунікації.
Крім того учасники отримали практичні поради щодо використання діалогового підходу під час розв’язання конфліктів, які виникають у взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю.
Під час обміну враженнями учасники семінарів-тренінгів відзначали корисність та актуальність отриманих знань і навичок.
Заходи проводилися у рамках спільного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Секретаріату Кабінету Міністрів «Удосконалення інституційної спроможності Уряду України та інститутів громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішень».