• In English
 • Оприлюднено звіт про реалізацію Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні у 2016 – 2018 роках
  опубліковано 10 грудня 2018 року о 14:52

  Україна завершила реалізацію третього національного плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” в Україні.

   Процес розроблення цього плану дій увійшов, як приклад успішної практики партнерства органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства, до Посібника участі та спільного творення Партнерства, підготовленого групою підтримки Керівного комітету Ініціативи.

  Реалізація плану дій також передбачала тісне партнерство органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства.

  За два роки його реалізації, зокрема:

  забезпечено можливість отримання близько 100 адміністративних послуг в електронній формі;

  створено єдиний державний веб-ресурс РМАР “Відкрите просторове планування” для швидкого пошуку діючої містобудівної документації;

  забезпечено розкриття на постійній основі даних про будівництво, реконструкцію та ремонти автомобільних доріг державного значення згідно міжнародних стандартів Ініціативи з прозорості інфраструктури (CoST);

  створено систему громадського контролю за публічними закупівлями “DoZorro”;

  опублікувано два звіти з Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні;

  забезпечено функціонування електронного сервісу https://ecomapa.gov.ua для здійснення громадського контролю за несанкціонованими сміттєзвалищами;

  запроваджено систему “Community policing”;

  розроблено законопроект “Про публічні консультації”;

  розпочато процес інтеграції в центри надання адміністративних послуг адміністративних послуг з оформлення та видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон та державної реєстрації актів цивільного стану;

  відкрито відомості про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та на Єдиному державному порталі відкритих даних.

  розроблено Концепцію розвитку електронної демократії в Україні.

  7 грудня 2016 р. під час Глобального саміту Партнерства “Відкритий Уряд” у Парижі електронну систему публічних закупівель “ProZorro” було визнано переможцем третьої щорічної премії “Open Government Awards 2016”.

  Крім того, Україна стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників компаній.

  Детальніше зі Звітом про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016 – 2018 роках можна ознайомитись за посиланням.

  Вперше урядовий звіт крім офіційної інформації містить конкретні приклади використання інструментів Відкритого Уряду, надані інститутами громадянського суспільства.
  Довідково

  Партнерство “Відкритий Уряд” – багатостороння ініціатива, мета якої зробити уряди спроможними більш активно реагувати на потреби громадян.

  У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов'язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.

  Україна приєдналася до Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у вересні 2011 року. За цей час Урядом спільно з громадянським суспільством реалізовано 3 дворічні плани дій.

  План дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016 – 2018 роках затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 р. № 909.